Zwycięstwo w drugim test-meczu

Drugi zimowy sparing ma za sobą zespół Pelikana, który w piątkowy wieczór podejmował na boisku w Gnieźnie zespół Czarnych Czerniejewo. Spotkanie zakończyło się wygraną zielono – czarnych 3:1. Cały mecz był bardzo wyrównany, a zespoły co chwila stwarzały zagrożenie pod bramką przeciwnika. Początek to strzały z dystansu zarówno Czarnych jak i zawodników Pelikana. Jednak za każdym razem brakowało precyzji strzelcom. Dopiero w 32 minucie spotkania to podopieczni Andrzeja Stefańskiego zadali celny cios. Prawą stroną w swoim stylu popędził Przemek Wiśniewski, dośrodkował do Patryka Jarzyńskiego, który oddał niezbyt mocny strzał. Natomiast spory kiks popełnił bramkarz czerniejewian Tomasz Roszyk i przepuścił piłkę do bramki. W dalszej fazie meczu to Czarni natarli na bramkę Patryka Szafrana, który jednak spisał się kapitalnie broniąc dwa groźne strzały. Natomiast przedstawiciel V ligi dopiął w końcu swego w 42 minucie. Składną akcję wykończył Piotr Cyrulewski i mieliśmy remis do przerwy.
W drugiej odsłonie to Pelikan posiadał inicjatywę. Jednak długo z tego faktu nic nie wynikało. Dopiero w 71 minucie meczu dobrą indywidualną akcję przeprowadził lewą flanką Radek Trybuła, zagrał celnie do Przemka Wiśniewskiego, który wpakował futbolówkę do bramki czerwono – czarnych. Chwilę później kolejna dobra akcja Trybuły zakończona jego strzałem w słupek bramki Czarnych. W 87 minucie faulowany w polu karnym był grający trener Pelikana Andrzej Stefański, Do jedenastki podszedł Krzysztof Jackowiak, jednak jego intencje wyczuł kapitalnie golkiper z Czerniejewa. Natomiast co się odwlecze…minutę później strzał z prawego skrzydła oddał wychowanek Pelikana Adrian Kurek, a piłka po rykoszecie od jednego z obrońców wpadła do bramki Czarnych. Tym samym zielono – czarni ogrywają kolejnego piątoligowca, prezentując przy tym dużymi fragmentami niezły styl.

Już w niedzielę 9 lutego kolejnym rywalem Pelikana będzie Vitcovia Witkowo. Spotkanie to rozegrane zostanie w Gnieźnie o godz. 16.00.

Skład Pelikana: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski, Hubert Świątnicki (Dawid Kustra), Krzysztof Jackowiak,Maciej Białas, Jakub Januchowski, Dawid Urbaniak (Patryk Waluszyński), Dawid Połatyński, Andrzej Stefański, Radosław Trybuła (Adrian Kurek), Patryk Jarzyński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GLKS Pelikan Niechanowo
ul. Gnieźnieńska 7
62-220 Niechanowo
© Copyright 2020 GLKS Pelikan Niechanowo
Website designed by Liber Media