Zwycięstwo w pierwszym meczu sparingowym

Pierwszy zimowy sparing ma za sobą zespół Pelikana Niechanowo. W sobotnie późne popołudnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie zielono – czarni podejmowali Lechię Kostrzyn. Zespół z Niechanowa zwyciężył 1:0. Trener Andrzej Stefański nie mógł w sobotnim meczu skorzystać z Krzysztofa Jackowiaka oraz Kuby Januchowskiego, których zatrzymały obowiązki służbowe. Pierwsza odsłona spotkania była bardzo wyrównana, lecz klarownych sytuacji z obu stron brakowało. Groźnie z dystansu uderzał Andrzej Stefański i Dawid Urbaniak, lecz strzały były minimalnie niecelnie. Kostrzynianie odpowiedzieli tym samym, lecz na posterunku był Patryk Szafran. Do przerwy było 0:0.
Po zmianie stron gra Pelikana nieco się ożywiła, a efektem tego był gol zdobyty w 53 minucie. Dobre podanie z głębi pola Filipa Kruczyńskiego, piłka trafiła na skrzydło do Michała Bełkota, a ten obsłużył Radosława Trybułę, który dopełnił formalności. Lechia próbowała wyrównać, ale dobrze w bramce Pelikana spisał się Adam Garczyk nie puszczają do końca meczu bramki. Tym samym zielono – czarni wygrali 1:0.

Skład Pelikana: Patryk Szafran (Adam Garczyk) , Kamil Buczek (Michał Bełkot), Dawid Kustra, Hubert Świątnicki (Dawid Połatyński), Maciej Białas, Przemysław Wiśniewski, Patryk Waluszyński, Dawid Urbaniak, Andrzej Stefański, Radosław Trybuła (Adrian Kurek), Patryk Jarzyński (Filip Kruczyński).