Trzeci sparing na plus – Vitcovia pokonana

Trzecie zwycięstwo w trzecim zimowy test – meczu odniósł zespół Pelikana Niechanowo, który ponownie pokonał rywala grającego w V lidze. W niedzielne popołudnie na boisku w Gnieźnie rywalem zielono – czarnych była Vitcovia Witkowo, a niechanowianie zwyciężyli to spotkanie 2:1. Mecz od początku przebiegał pod dyktando podopiecznych Andrzeja Stefańskiego, którzy grali 2 sparing w ciągu zaledwie 3 dni. Tym bardziej należą się słowa uznania dla zawodników, ze pomimo ciężkiego okresu i zmęczenia potrafili zagrać wysokim pressingiem. Jedyne czego brakowało to wykończenie akcji, bo strzały z dystansu nie przynosiły efektu. Najgroźniej było w 13 minucie, kiedy to dobry strzał Patryka Jarzyńskiego odbił testowany w Witkowie Paweł Beser. Pierwsza odsłona nie przyniosła bramek i zakończyła się rezultatem 0:0.
Po zmianie stron zespół Pelikana kontrolował przebieg spotkania, ale nie ustrzegł się błędu, który dał bramkę Vitcovii. Strata piłki w środku pola zaowocowała szybką kontrą i napastnik witkowian wygrał pojedynek oko w oko z Adamem Garczykiem w 50 minucie spotkania. To pobudziło zielono – czarnych i zaczęli oni grać z jeszcze większą werwą. Przyniosło to efekt w 65 minucie spotkania, kiedy to do wyrównania oprowadził Filip Kruczyński po asyście Kuby Januchowskiego. Natomiast w 80 minucie swój zespół na prowadzenie wyprowadził grający trener Andrzej Stefański, który ładnym strzałem sprzed pola karnego ustalił jak się okazało wynik tego spotkania. Gracze Pelikana przeważali w drugiej odsłonie, ale nie zdołali już podwyższyć wyniku. Cieszyć może coraz lepsza gra oraz to, jak dobrze trudy ciężkiego okresu przygotowawczego znoszą zawodnicy.

Już w środę zespół czeka kolejny mecz testowy, ponownie z reprezentantem V ligi. Tym razem w Trzemesznie rywalem zielono – czarnych będzie zespół tamtejszych Zjednoczonych. Początek spotkania w środę o godz. 18.30.

Skład Pelikana: Patryk Szafran (Adam Garczyk), Przemysław Wiśniewski, Dawid Kustra, Dawid Urbaniak, Maciej Białas, Jakub Januchowski (Adrian Kurek), Dawid Połatyński, Patryk Waluszyński, Andrzej Stefański, Radosław Trybuła (Filip Kruczyński), Patryk Jarzyński (Michał Bełkot).