Zwycięstwo na zakończenie przygotowań

Ostatni zimowy sparing rozegrał w miniony weekend zespół Pelikana, który w generalnym sprawdzianie formy pokonał ekipę FAS Fałkowo 4:0. Mecz rozegrano w sobotnie popołudnie na boisku w Trzemesznie.  Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando zielono – czarnych, którzy próbowali konstruować ataki. Zespół z Fałkowa odgryzał się natomiast groźnymi kontrami. Na strzały z dystansu Patryka Jarzyńskiego czy Dawida Urbaniaka, zespół gości odpowiedział celnym uderzeniem z ok. 18 metra, z którym poradził sobie Patryk Szafran. Bardzo dobrą okazję po rzucie rożnym miał w okolicach 20 minuty Urbaniak, niestety w dogodnej sytuacji trafił w golkipera FAS. W 35 minucie Pelikan zdobył bramkę. Podanie Filipa Kruczyńskiego zamknął celnie Patryk Jarzyński, lecz arbiter odgwizdał pozycję spaloną tego drugiego. W samej końcówce pierwszej odsłony faulowany w polu karnym był Jarzyński i sędzia podyktował jedenastkę dla podopiecznych trenera Andrzeja Stefańskiego. Niestety z jedenastu metrów przestrzelił Krzysztof Jackowiak i do przerwy był bezbramkowy remis.
Worek z golami rozwiązał się w drugiej połowie spotkania, a strzelali je tylko zielono – czarni. Zaraz po przerwie podanie z głębi pola Patryka Waluszyńskiego, który uruchomił na skrzydle Przemka Wśniewskiego. Ten dograł w pole karne, a akcję celnym strzałem zakończył Filip Kruczyński. W 68 minucie meczu było już 2:0. Ostre dośrodkowanie z lewej strony boiska Radosława Trybuły wylądowało w siatce fałkowian, przy wydatnej pomocy golkipera tego zespołu. Dosłownie dwie minuty po tej akcji, Pelikan podwyższył prowadzenie. Strzał Dawida Urbaniaka z 10 metra odbił bramkarz, lecz wobec dobitki Andrzeja Stefańskiego był już bezradny. FAS miał w tej odsłonie jedną znakomitą okazję do zdobycia honorowej bramki, ale sytuację sam na sam z zawodnikiem Fałkowa wygrał w dobrym stylu Adam Garczyk. Kropkę nad “i” Pelikan postawił w 89 minucie spotkania. Po dwójkowej akcji Macieja Białasa i Radka Trybuły w polu karnym faulowany był ten drugi i sędzia podyktował drugi rzut karny dla niechanowian. Okazji do rehabilitacji nie zmarnował Krzysztof Jackowiak, który pewnie pokonał bramkarz. Pelikan zasłużenie wygrał ostatni mecz sparingowy 4:0.

Skład Pelikana: Patryk Szafran (Adam Garczyk), Maciej Białas, Dawid Kustra (Hubert Świątnicki), Krzysztof Jackowiak, Przemysław Wiśniewski (Adrian Kurek), Jakub Januchowski (Radosław Trybuła), Dawid Połatyński (Patryk Waluszyński), Dawid Urbaniak, Andrzej Stefański, Filip Kruczyński, Patryk Jarzyński (Patryk Polus).

Dobiegły końca zimowe przygotowania zespołu, który w tym okresie rozegrał aż dziewięć meczów testowych, zwyciężając w ośmiu z nich i jeden remisując. Bilans bramkowy tych spotkań jest imponujący, bo 27 bramek zdobytych i 8 straconych. Teraz czas tą skuteczność przełożyć na zmagania ligowe. Otwarcie ligowej wiosny już w niedzielę 15 marca, kiedy to Pelikan podejmie w Trzemesznie zespół Czarnych Ostrowite.