Pewna wygrana w przedostatnim sparingu

Pewne zwycięstwo odniósł zespół Pelikana w swoim przedostatnim, zimowym sparingu. Tym razem zielono – czarni w niedzielne popołudnie na boisku w Gnieźnie pokonali Sokół Mieścisko 3:0. Mecz od początku toczył się pod dyktando podopiecznych trenera Andrzeja Stefańskiego, a grający ambitnie zespół z Mieściska niewiele mógł wskórać, aby “zatrudnić” do większego wysiłku Patryka Szafrana. Natomiast mimo zdecydowanej przewagi, również niechanowscy gracze nie potrafili jej udokumentować golami. Dopiero w 23 minucie dobrze prezentujący się w ostatnich meczach Filip Kruczyński uderzył z prawego skrzydła lewą nogą. Piłka po drodze otarła się rykoszetem od jednego z defensorów Sokoła i wpadła do siatki. Do przerwy nie wydarzyło się już nic znaczącego i Pelikan prowadził jedną bramką.
Po zmianie stron obraz gry wyglądał bardzo podobnie. Zielono – czarni konstruowali ataki, a Sokół próbował wyprowadzać kontry. Mecz szybko zamknął grający trener Andrzej Stefański, który bardzo dobrym uderzeniem z dystansu wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Kropkę nad “i” postawił w 83 minucie Filip Kruczyński, który pewnie wykorzystał rzut karny. Tym samym niechanowianie wygrali szósty z siedmiu meczy kontrolnych. Choć gra tym razem nie powalała na kolana, zielono – czarni nawet przez chwilę nie byli zagrożeni brakiem zwycięstwa w tym spotkaniu. 

Ostatni sprawdzian formy czeka Pelikana w sobotę 7 marca, kiedy to rywalem będzie zespół FAS Fałkowo.

Skład Pelikana: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski (Kamil Buczek), Hubert Świątnicki, Krzysztof Jackowiak, Maciej Białas, Jakub Januchowski, Dawid Połatyński (Patryk Waluszyński), Dawid Urbaniak, Andrzej Stefański (Patryk Polus), Filip Kruczyński, Patryk Jarzyński (Adrian Kurek).  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GLKS Pelikan Niechanowo
ul. Gnieźnieńska 7
62-220 Niechanowo
© Copyright 2020 GLKS Pelikan Niechanowo
Website designed by Liber Media