Remis z Piastem w kolejnym sparingu

Szósty mecz sparingowy podczas zimowych przygotowań mają za sobą zawodnicy Pelikana Niechanowo. Tym razem zielono – czarni w środowy wieczór na boisku w Gnieźnie podejmowali zespół Piasta Łubowo. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Do środowego spotkania Pelikan przystąpił w bardzo okrojonym składzie. Z powodów zawodowych oraz prywatnych zabrakło Krzysztofa Jackowiaka, Huberta Świątnickiego, Kamila Buczka, Michała Bełkota i Filipa Kruczyńskiego. Spotkanie od samego początku nie toczyło się w oszałamiającym tempie, co mogło być symptomem bardzo ciężkiego, wtorkowego treningu zielono – czarnych. Jednak to podopieczni trenera Andrzeja Stefańskiego wyszli jako pierwsi na prowadzenie. Duży błąd w defensywie Piasta wykorzystał Patryk Jarzyński, który przeciął podanie obrońców rywala i z kilkunastu metrów umieścił futbolówkę w ich bramce. W 30 minucie Pelikan podwyższył prowadzenie. Z linii defensywy piłkę wprowadzał Przemysław Wiśniewski, który kapitalnym, prostopadłym podaniem z głębi pola wyprowadził Patryka Jarzyńskiego na pozycję sam na sam z bramkarzem. Popularny “Jarzyna” okazji nie zmarnował i było 2:0. Gol ten wprowadził rozluźnienie w szyki zielono – czarnych i dwie minuty później Piast zdobył pierwszą bramkę. Niechanowianie mogli szybko odpowiedzieć. Faulowany w polu karnym był Patryk Waluszyński, a rzutu karnego niestety nie wykorzystał Andrzej Stefański. Do przerwy nic więcej już się nie wydarzyło i Pelikan prowadził 2:1.
Po zmianie stron zielono – czarni oddali nieco inicjatywę Piastowi, co wynikało za pewne poniekąd ze zmęczenia. Łubowianie szybko wyprowadzili dwa ciosy, bo w 58 i 60 minucie byli już na prowadzeniu.  Pelikan starał się odpowiedzieć, natomiast dobre sytuacje marnowali czy to Kuba Januchowski, czy Patryk Jarzyński. Dopiero w 90 minucie meczu do rzutu wolnego z ok. 20 metrów przed bramką Piasta podszedł Dawid Urbaniak. Jego strzał był bardzo precyzyjny i wpadł niemal w samo okienko bramki Piasta. Tym samym zielono – czarni ambitnie grając do końca doprowadzili do remisu, a takim wynikiem zakończyło się za chwilę to spotkanie.

Kolejnym sparingowym rywalem  Pelikana będzie w najbliższą sobotę Płomień Nekla. Spotkanie to rozegrane zostanie w Trzemesznie, a jego początek zaplanowano na godz. 16.30.

Skład Pelikana: Patryk Szafran (Adam Garczyk), Przemysław Wiśniewski, Dawid Kustra, Dawid Urbaniak, Maciej Białas, Jakub Januchowski (Adrian Kurek), Patryk Waluszyński, Dawid Połatyński, Andrzej Stefański, Radosław Trybuła, Patryk Jarzyński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

GLKS Pelikan Niechanowo
ul. Gnieźnieńska 7
62-220 Niechanowo
© Copyright 2020 GLKS Pelikan Niechanowo
Website designed by Liber Media