Kolejne zwycięstwo. Pelikan – SKP Słupca 2:1

Piąte zwycięstwo w piątym zimowym test – meczu odniósł zespół Pelikana Niechanowo. Kolejny rywal z wyżej klasy rozgrywkowej, czyli SKP Słupca musiał uznać wyższość zielono – czarnych. Spotkanie rozegrane w niedzielne południe w Trzemesznie zakończyło się zwycięstwem niechanowian 2:1. Mecz od początku był bardzo dobrym widowiskiem piłkarskim. Obie drużyny dużo grały na 1-2 kontakty, wymieniając szybko podania. Spotkanie było bardzo wyrównane, a żaden z zespołów nie mógł zdobyć zdecydowanej przewagi. W 30 minucie meczu przed kapitalną szansą po zagraniu Filipa Kruczyńskiego stanął Radosław Trybuła, lecz mocno przestrzelił. Jednak co się odwlecze…Ta sama dwója rozegrała akcję w 37 minucie. Grający dobre zawody Filip Kruczyński ponownie wypatrzył aktywnego Radka Trybułę, a ten tym razem pokonał bramkarza SKP.  Do przerwy Pelikan prowadził 1:0.
Po zmianie stron obraz gry był podobny, raz jeden, raz drugi zespół próbował konstruować akcje zaczepne. Gracze SKP Słupca dopięli swego w 60 minucie spotkania. Przedstawiciele 5 ligi wykonywali rzut rożny, w zamieszaniu w polu karnym upadł jeden z ich graczy, a sędzia zdecydował o wskazaniu na 11 metr od bramki. Rzut karny został pewnie zamieniony na bramkę i był remis. Podopieczni Andrzeja Stefańskiego starali się atakować i w drugiej części drugiej połowy osiągnęli optyczną przewagę. Efekt tego nadszedł w 85 minucie meczu. Z prawej strony boiska lewą nogą rzut wony wykonywał Filip Kruczyński, który zagrał bardzo dobrą piłkę na głowę Krzysztofa Jackowiaka. Kapitan Pelikana pewnym strzałem pokonał słupeckiego bramkarza i Pelikan objął prowadzenie. Wynik do końca nie uległ zmianie i zielono czarni podtrzymali zwycięską passę w zimowych sparingach. Gra wyglądała na prawdę bardzo dobrze, co może napawać optymizmem przed zbliżającą się rundą wiosenną.

Tym samym zespół zakończył piąty tydzień przygotowań, które weszły już w decydującą fazę. W najbliższą środę kolejnym rywalem Pelikana będzie Piast Łubowo.

Skład Pelikana:  Patryk Szafran (Adam Garczyk), Przemysław Wiśniewski, Hubert Świątnicki (Dawid Kustra), Krzysztof Jackowiak, Maciej Białas, Kamil Buczek, Patryk Waluszyński, Dawid Urbaniak, Andrzej Stefański, Radosław Trybuła, Filip Kruczyński (Adrian Kurek).   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GLKS Pelikan Niechanowo
ul. Gnieźnieńska 7
62-220 Niechanowo
© Copyright 2020 GLKS Pelikan Niechanowo
Website designed by Liber Media