Remis po dramatycznym meczu!

Bardzo nietypowy i dramatyczny mecz mieli okazję oglądać kibice w Niechanowie w minioną sobotę. W ramach 3 kolejki Redbox wielkopolskiej klasy okręgowej Pelikan Niechanowo zremisował z Wartą Dobrów 2:2, a mecz trwał ponad 120 minut!!!

Początek spotkania należał do gości, którzy wyszli na Niechanowa wysokim pressingiem. Przyniosło to skutek w 8 minucie spotkania, kiedy to po rzucie różnym Warta wyszła na prowadzenie. Po kilku minutach zielono – Czarni opanowali boiskowe poczynania. W 20 minucie padła odpowiedź. Piłkę w pole karne mocno wstrzelił Filip Kruczyński, a formalności dopełnił Patryk Waluszyński doprowadzając do wyrównania. Kilka minut później doszło do groźnej sytuacji. Próbujący dopaść do piłki Kamil Buczek zderzył się z bramkarzem gości, który upadając mocno uderzył głową o murawę. Długo opatrywany chciał po tym kontynuować grę, lecz po chwili sam poprosił o zmianę. Sędzia doliczył do pierwszych 45 minut aż 8 dodatkowych. Niestety w ostatniej z nich faul we własnym polu karnym popełnił Hubert Świątnicki i goście wykonywali rzut karny. Gracz z Dobrowa pewnie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a arbiter zaprosił zespoły na przerwę.

Po zmianie stron z animuszem ruszyli podopieczni trenera Andrzeja Stefańskiego, ale co próbowali się napędzać grę przerywał arbiter odgwizdując przewinienia z jednej, jak i drugiej strony. Najdłuższa, bo 30 minutowa! przerwa nastąpiła w 54 minucie meczu. Wtedy to wykonujący wślizg gracz gości zrobił to tak niefortunnie, że doznał poważnej kontuzji lewej nogi. Natychmiast wezwano karetkę, a do jej przyjazdu mecz został wstrzymany. Po pół godzinie mecz został wznowione, a Pelikan dążył do wyrównania. Udało się w 105 minucie (a właściwie 75 regulaminów minucie) meczu. Zagranie ręką defensora warciarzy poskutkowało rzutem karnym dla zielono – czarnych. Pewnie na bramkę jedenastkę zamienił kapitan Krzysztof Jackowiak. Niestety mimo prób i lepszej jakości piłkarskiej po stronie gospodarzy nie udało się sforsować ambitnie grającego zespołu gości i mecz zakończył się podziałem punktów.

Skład Pelikana: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski (Mikołaj Danielewicz), Hubert Świątnicki ( Dawid Kustra), Krzysztof Jackowiak, Maciej Białas, Yurii Mazur ( Mateusz Kruszlewski), Dawid Połatyński, Patryk Waluszyński (Damian Nowaczyk), Andrzej Stefański, Kamil Buczek, Filip Kruczyński. Ponadto: Jakub Olejniczak.