Podsumowanie 2020 roku – Seniorzy

Pisząc i myśląc o minionym 2020 roku nasuwają się stwierdzenia typu: dziwny, trudny, a nawet tragiczny. Patrząc jednak przez pryzmat działalności zespołu seniorów Pelikana Niechanowo można stwierdzić, iż był on bardzo skrajny w emocjach.

Rok 2020 rozpoczął się źle dla wszystkich zespołów, bo od pełnego lockdown-u w rozgrywkach piłkarskich. Niestety zmagania ligowe – poza poziomem centralnym – nie zostały już wznowione, a sezon został zakończony po rundzie jesiennej. Oznaczało to, że zielono – czarni po niezbyt dobrej jesieni uplasowali się na 6 miejscu w ligowej tabeli. Szkoda, tym bardziej że zespół pod okiem trenera Andrzeja Stefańskiego solidnie przepracował okres zimowy, co pokazywały choćby gry testowe. W nich zespoły wyżej notowane (np. SKP Słupca) często były tłem dla zielono – czarnych. Rozczarowanie było zatem duże… Jednak “co się odwlecze to nie uciecze”…

Po blisko trzech miesiącach pauzy od treningów grupowych zespół rozpoczął misję pod nazwą runda jesienna sezonu 2020/2021. Zawodnicy w okresie zawieszonych zajęć grupowych otrzymali indywidualne wytyczne, aby jak najlepiej wejść w letni okres przygotowawczy. Piłkarze solidnie przepracowali ten czas i w pierwszej połowie sierpnia rozpoczęli zmagania ligowe. Po raz kolejny WZPN przydzielił nas do grupy tzw. „ konińskiej”, co zostało przyjęte z zadowoleniem. Nie obyło się i tym razem bez derbów powiatu gnieźnieńskiego, bo do tej samej grupy (Liga Okręgowa “REDBOX” gr. 3) trafili również Zjednoczeni Trzemeszno. Nazwa ligi REDBOX to kolejna nowość przed sezonem. Właśnie dystrybutor sprzętu sportowego został partnerem tytularnym, a każdy zespół występujący w tej klasie rozgrywkowej otrzymał voucher na zakup sprzętu sportowego.

Przed startem rozgrywek doszło do kilku roszad w składzie zespołu prowadzonego przez trenera Andrzeja Stefańskiego. Po stronie ubytków dużym osłabieniem był za pewne Dawid Urbaniak, który powrócił do macierzystego klubu MKS Mieszko Gniezno „ratować” III ligę w Pierwszej Stolicy Polski. Do Witkowa odszedł ponadto Radosław Trybuła. Po stronie wzmocnień ekipy z Plant to przede wszystkim utalentowany Mikołaj Danielewicz, który jako wolny zawodnik dołączył do kadry. Skład zasiliło też dwóch młodych, zdolnych młodzieżowców Mateusz Kruszlewski oraz Jakub Olejniczak, którzy nie znaleźli miejsca w Mieszku Gniezno. Ponadto do drużyny dołączyli Yurii Mazur i Damian Nowaczyk.

Rozgrywki wystartowały „z kopyta”, a o Pelikanie można było napisać: „ruszyła maszyna”. Jak się okazało jesień należała do niechanowian, którzy po ciekawej rywalizacji zostali mistrzem jesieni. Zielono – czarni dopiero w 10 kolejce znaleźli swojego pogromcę, ulegając w Golinie tamtejszej Polonii 2:4. Była to jedyna porażka, co przy 3 remisach i 12 zwycięstwach dało 39 oczek w ligowej tabeli. Pelikan o 1 punkt wyprzedza Wartę Dobrów, a już o 6 właśnie Polonię. A wszystko to przy kapitalnym bilansie bramkowym. Po stronie zdobytych goli widnieje liczba 48, po stronie strat 12. Zatem najlepszy atak i najszczelniejsza obrona to formacje z Niechanowa. A więc rok 2020, tak fatalny, tak tragiczny kończymy ze sportowym przytupem i dużymi nadziejami na jeszcze lepszy 2021! Warto podkreślić, że mimo tak trudnego roku dla gospodarki udało się „spiąć” budżet i to w dużej mierze zasługa naszych partnerów finansowych, którym serdecznie dziękujemy!

Co przyniesie nowy rok 2021?… Na pewno nadzieję na lepszy czas dla wielu dziedzin naszego życia. Natomiast w kontekście sportowym mamy jeden plan, awans zielono – czarnej ekipy do V ligi. Cel jasny, ale jeszcze daleki do osiągnięcia. Wiemy jednak, że poparty solidną pracą staje się szalenie realny i grubymi zgłoskami wpisuje się w rok jubileuszu naszego Klubu…

…No właśnie, w 2021 roku obchodzimy jubileusz 25-lecie powstania Pelikana Niechanowo. Jak świetnie byłoby go okrasić tak wspaniałym sukcesem jak awans do V ligi!

Na początku rozpoczętego już roku nastąpi jeszcze jedno ważne wydarzenie. Kończy się kadencja obecnego Zarządu, zatem odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Członków Klubu. W nowym roku emocji nie zabraknie, a będą one gwarantowane już od jego samego początku.

Rodzino Pelikana – Do Siego Roku!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GLKS Pelikan Niechanowo
ul. Gnieźnieńska 7
62-220 Niechanowo
© Copyright 2020 GLKS Pelikan Niechanowo
Website designed by Liber Media