Cenne zwycięstwo na początek sezonu!

Udanie zainaugurował sezon wielkopolskiej klasy okręgowej zespół Pelikana Niechanowo, który w sobotnie popołudnie podejmował Orła Grzegorzew. Zielono – czarni zwyciężyli na Plantach 2:0, a bramki zdobyli Andrzej Stefański oraz Filip Kruczyński.

Jako, że nasz kraj zalewa ostatnio fala upałów sobotni mecz toczył się w iście tropikalnych warunkach. Wysoka temperatura nie wpłynęła jednak znacząco na przebieg spotkania, który toczył się w żywym tempie. Od początku spotkania to Pelikan nadawał ton grze, ale próby zdobycia bramki długo pełzły na niczym. Albo strzały z dystansu były niecelne, albo na ich drodze stawał bramkarz gości. Dopiero w 39 minucie zielono – czarni dopięli swego. Ładna akcja w środku pola, wymiana kilku podań i przerzut na prawe skrzydło do Przemysława Wiśniewskiego, który wbiegł z piłką w pole karne. Popularny „Wiśnia” popisał się dobrym przeglądem pola i odegrał piłkę wsteczną na 15 metr do grającego trenera Andrzeja Stefańskiego, który wewnętrzną częścią stopy precyzyjnie uderzył przy słupku nie dając szans na skuteczną interwencję golkiperowi gości. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i to gospodarze minimalnie prowadzili.

Po zmianie stron celem nadrzędnym Pelikana było zdobycie drugiej bramki, która dałaby spokój w dalszych poczynaniach. Co chwila pod bramką Orła robiło się gorąco, ale w zamieszaniach sytuacyjnych goście wychodzili obronną ręką. Gospodarze dopięli swego w 75 minucie meczu. Dość podobna sytuacja, jak przy pierwszej bramce. Tym razem lewym skrzydłem przedarł się debiutant w zespole zielono – czarnych Yurii Mazur, który wycofał piłkę na 12 metr do Filipa Kruczyńskiego. Ten ze stoickim spokojem przyjął futbolówkę i kropnął w dalszy róg bramki podwyższając prowadzenie Pelikana. Goście w tym meczu próbowali kontrować i to zdecydowanie prawą stroną boiska, lecz dośrodkowania skrzydłowego były „przeciągnięte” lub padały łupem dobrze funkcjonującej tym razem defensywy Pelikana. W końcówce spotkania zielono – czarni uspokoili grę, szanując piłkę. Tym samy w pierwszej kolejce sezonu 2020/2021 Pelikan zgarnia do ligowej tabeli 3 punkty.

Skład Pelikana: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski, Hubert Świątnicki, Krzysztof Jackowiak, Maciej Białas, Kamil Buczek (Jakub Januchowski), Dawid Połatyński, Patryk Waluszyński (Dawid Kustra), Andrzej Stefański (Patryk Jarzyński), Yurii Mazur, Filip Kruczyński (Damian Nowaczyk).