Przygotowania pod okiem trenera Stefańskiego ruszają w połowie czerwca

Jak już wcześniej informowaliśmy sezon 2019/2020 został zakończony po rundzie jesiennej. Panująca na świecie pandemia COVID-19 brutalnie przerwała rozgrywki piłkarskie na świecie, a na  niższych szczeblach nie pozwoliła ich już dokończyć. Trzeba jednak puścić to w niepamięć i pomyśleć o przyszłości, niedalekiej przyszłości.

Początek nowego sezonu prognozowany jest na pierwszą połowę sierpnia (mówi się o weekendzie 8-9 sierpnia), kiedy to ma wystartować sezon wielkopolskiej klasy okręgowej. Właśnie do tych rozgrywek przygotowania rozpocznie ekipa zielono – czarnych, a ich początek zaplanowany został na 15 czerwca. Zespół seniorów Pelikana dalej poprowadzi trener Andrzej Stefański, który otrzymał pełna aprobatę i zaufanie ze strony zarządu klubu. Niestety zimowe , mozolne i pracowite przygotowania zdały się na nic, gdyż do wznowienia sezonu nie doszło. Włodarze klubu ocenili jednak bardzo pozytywnie prace wykonaną przez zespół pod okiem trenera Stefańskiego. Optymizmem napawały zimowe mecze sparingowe oraz dyspozycja fizyczna poszczególnych zawodników. Świadczy to o dobrym kierunku obranym przez trenera. Zespół na przygotowanie się do nowego sezonu będzie miał osiem tygodni, a ich przebieg będzie analogiczny jak tych zimowych.  Zielono – czarni rozegrają w tym okresie 7-8 meczy kontrolnych, gdyż właśnie taki system rytmu meczowego preferuje sam trener.

Jeżeli chodzi o kadrę zespołu, która wznowi przygotowania, będzie ona praktycznie niezmienna. Do zespołu dołączy może 2-3 zawodników. Natomiast niewykluczone jest, że ktoś też szeregi niechanowskie opuści. Przed nieodbytą rundą wiosenną z naszym zespołem pożegnał się Szymon Burgiel, który na zasadzie transferu definitywnego zasilił szeregi Wełny Skoki. Drugim zawodnikiem, który zapragnął odświeżyć otoczenie był Tomasz Winkel, który został wypożyczony do Vitcovii Witkowo (i pewnie pozostanie w niej na kolejną rundę). Jednak trzon drużyny pozostaje bez zmian, co powoduje postawienie Pelikana w gronie faworytów do walki o najwyższe cele w lidze. Takie są założenia i plany na najbliższą przyszłość. W jakiej grupie zagramy od nowego sezonu i kto będzie rywalem zielono – czarnych? O tym przekonamy się pewnie na początku lipca, gdy Wielkopolski Związek piłki Nożnej dokona podziału grup.

Zatem dobiega końca tzw. „sezon ogórkowy” i już niebawem zawodnicy z niższych lig wybiegną na boiska. Będzie to niewątpliwie wielka satysfakcja nie tylko dla kibiców, ale przede wszystkim dla samych zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GLKS Pelikan Niechanowo
ul. Gnieźnieńska 7
62-220 Niechanowo
© Copyright 2020 GLKS Pelikan Niechanowo
Website designed by Liber Media