Pelikan przegrywa z kandydatem do awansu.

W ramach 9 kolejki rozgrywek RedBox 5 Ligi na Niechanowskie Planty przyjechał zespół Płomień Przyprostynia, który jest wymieniany w gronie faworytów do awansu. Pelikan Niechanowo podrażniony kilkoma porażkami chciał sprawić niespodziankę i zdobyć punkty z wyżej notowanym rywalem.

Trener Stefański od pierwszego gwizdka do boju desygnował następujący skład: Garczyk, Kruszelewski, Jackowiak, Białas, Zakharov, Połatyński, Kruczyński, Stefański, Kustra, Garstka. Mazur.
Spotkanie zaczęło się od wymiany ciosów i badania terenu. W 35 minucie worek z bramkami rozwiązał się. Gucia zdobył bramkę dla przyjezdnych a asystował mu Połomka. W 41 minucie na bramkę strzeżoną przez Garczyka strzał z ok 20m z lewej nogi oddał Połomka, piłka odbiła się jeszcze od jednego z jego kolegów i wpadła do bramki. Było już 2:0. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie goście ponownie zdobyli bramkę. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się Rogowski, który głową podwyższył prowadzenie. Gospodarze po otrzymanym kolejnym ciosie… dostali następny na 4:0. Bardzo ładną asystą w tej sytuacji popisał się Gucia a bramkę zdobył Rybicki.

Niechanowianie zaakcentowali wolę walki w 65 minucie po kontrze, którą na bramkę zamienił Kruczyński.
Swoją szansę w 87min miał jeszcze Mazur, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:4. Pelikan zanotował szóstą przegraną w lidze, ale zachował też 11 pozycje w ligowej tabeli.

Kolejnych punktów zespół z Plant szukać będzie w 10 kolejce gdzie rywalem podopiecznych Andrzeja Stefańskiego będzie w derbowym pojedynku Vitcovia Witkowo.