Pelikan planuje stworzyć Mobilne Centrum Przygotowania Motorycznego dla swojej Akademii.

Pelikan planuje stworzyć Mobilne Centrum Przygotowania Motorycznego dla swojej Akademii.

W roku 2022 Pelikan Niechanowo stawia na rozwój swojej Akademii i generalną poprawę jakości szkolenia. W ramach planów rozwoju na rok 2022 planujemy stworzyć mobilne centrum przygotowania motorycznego dla naszej akademii. Wybraliśmy w tym celu rozwiązania, z których korzystają już czołowe zespoły Extraklasy a także kluby z włoskiej i angielskiej piłki takie jak Juventus, AC Milan czy Liverpool.

Chcemy umożliwić młodym piłkarzom z naszej gminy treningi z wykorzystaniem rozwiązań powszechnych w najlepszych ligach Europy. W projekcie widzimy okazję na zapewnienie naszym chłopakom warunków jakich nie powstydziłaby się sama Ekstraklasa. Poprzez realizację planu o Mobilnym Centrum Przygotowania Motorycznego chcemy pokazać, że innowacji nie trzeba się obawiać, a zapewnienie odpowiednich możliwości – nawet w małym Gminnym Klubie – pozwala odkryć niesamowity potencjał młodego pokolenia piłkarzy.

Uważamy, że młodzież, także ta z peryferiów powinna otrzymać szansę korzystania z dobrodziejstw rozwoju technologii sportowej. Realizacją projektu pokażemy, że łącząc prawdziwe zaangażowanie z profesjonalnym sprzętem można osiągnąć najwyższe cele.

Stawiamy więc na rozwiązania w postaci nowoczesnej, bezpiecznej formy przyrządów treningowych, które w ramach obciążenia wykorzystują płyn zamiast stałego materiału. Dzięki temu nie musimy obawiać się urazów jak podczas ćwiczeń na siłowni oraz o uszkodzenia parkietu trenując na sali ponieważ piłki, hantle i sztangi upadają bardzo delikatnie, amortyzując energię uderzenia. 

Sprzęt ten ponadto zachowuje się wyjątkowo niestabilnie – płyn wewnątrz porusza się nawet przy delikatnym ruchu, a zawodnicy muszą zachować wyjątkowe skupienie i napiąć mięśnie tak by zachować równowagę. Dzięki temu będziemy mogli lepiej wykorzystać czas przeznaczony na trening, osiągać więcej korzyści w tym samym czasie, ale przede wszystkim skutecznie rozwijać umiejętność koncentracji i utrzymania równowagi nawet w warunkach intensywnego wysiłku i stresu meczowego.

W ramach przyrządów chcielibyśmy wyposażyć nasze mobilne centrum w zestaw piłek do ćwiczeń Reaxing Fluiball o wadze 1 – 10 kg, zestaw hantli Reax Kettlebell 2 – 16 kg, sztangę z obciążeniem Reax Lift, mniejsze sztangi Reax Pump oraz elastyczny rodzaj łańcuchów do ćwiczeń Reax Chain w zestawie 4 – 8 kg.

Kolejnym elementem w jakim widzimy spore zastosowanie w treningach są światła kognitywne Reax Lights. Pozwalają trenerowi na pracę ukierunkowaną na rozwoju szybkości, sprawności reakcji, a także zwiększaniu pola widzenia zawodników. Trener rozstawia takie światła według swojego pomysłu, a zawodnicy mają za zadanie reagować na zapalające się elementy.

Chcemy także, aby w ramach wyposażenia znalazło się także miejsce na sprzęt cardio w postaci roweru powietrznego typu airbike, aby zawodnicy mogli zwiększać swoją kondycję (zwłaszcza beztlenową) podczas interwałów angażujących do pracy całe ciało. Dodatkowym elementem umożliwiającym pracę nad siłą eksplozywną jest wózek treningowy TANK M1. Posiada on wbudowany 4 stopniowy hamulec magnetyczny, który generuje opór jaki musi pokonać zawodnik podczas pchania lub ciągnięcia wózka. To znakomita alternatywa dla zwykłych sanek treningowych ponieważ nie wymaga wożenia ze sobą obciążenia.

Dodatkiem umożliwiającym skuteczną regenerację i wsparcie ewentualnej rehabilitacji zawodników będzie urządzenie do elektrostymulacji wiodącej firmy Compex. Chcemy aby model Compex SP6.0 był do dyspozycji naszego trenera i zawodników w przypadku niespodziewanych sytuacji.

Cała inwestycja to kilkadziesiąt tysięcy złotych jednak patrząc z perspektywy rozwoju i szans jaką może dostać nasza młodzież to naprawdę niewiele. Obecnie trwają poszukiwania mecenasa, który pomoże w sfinansowaniu sprzętu. Zgodnie ze strategią na rok 2022 Pelikan Niechanowo będzie bardzo mocno rozglądał się za środkami zewnętrznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GLKS Pelikan Niechanowo
ul. Gnieźnieńska 7
62-220 Niechanowo
© Copyright 2020 GLKS Pelikan Niechanowo
Website designed by Liber Media