Pelikan Niechanowo rozbija bank dla Ingi Soszyńskiej

Pelikan Niechanowo rozbija bank dla Ingi Soszyńskiej


Pelikan Niechanowo jako stowarzyszenie zostało zawiązane 25 lat temu po to, aby jednoczyć i integrować środowisko Gminy Niechanowo. W jubileuszowym roku nie mogło obyć się bez ważnych wydarzeń sportowych – awans zespołu do 5 Ligi RedBox oraz około sportowych. Punktem kulminacyjnym był festyn. Festyn, którego wlelibyśmy, żeby nie było, festyn na którym zbieraliśmy pieniądze dla walczącej z bardzo rzadka wadą serca –  anomalia Ebsteina Ingi Soszyńskiej.

Partnerem Pelikana Niechanowo było Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej. Pomysł zrodził się w poniedziałek i wiele rzeczy przerosło oczekiwania organizatorów. W trakcie wydarzenia odbywającego się na Niechanowskich Plantach można było zakupić ciasta, pierogi, kiełbasę z grilla, odbywał się kiermasz książek, najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanego zamku, skosztować waty cukrowej, a także mogli pomalować twarz. Dla nieco starszych była grupa rekonstrukcyjna prezentująca mundury i uzbrojenie z różnych epoko a także można było zadbać o swoje zdrowie mierząc parametry ciała. Dla tych którzy chcieli również można było skorzystać z porad Pań z Banku Spółdzielczego. A ponadto w trakcie festynu rozgrywany był mecz RedBox 5 Ligi Pelikan Niechanowo – Lipno Stęszew.

W trakcie festynu przez Planty „przewinęła się” ogromna ilość osób które otworzyły swoje serca i portfele. Inga Soszyńska wręczyła puchar za zwycięstwo Pelikana w Lidze Okręgowej Panu Brtoszowi Zychowi który wylicytował ten puchar za kwotę 500zł i ponownie przeznaczył go na rzecz Ingi Soszyńskiej.

Bardzo ważnym elementem festynu było wspólne biesiadowanie piłkarzy Lipna Stęszew i Pelikana Niechanowo, którzy po boiskowej rywalizacji usiedli do wspólnego stołu i razem skorzystali z poczęstunku zaproponowanego przez organizatora. Dziękujemy również za wsparcie inicjatywy dla Ingi, puszeczka zbiórkowa również została zasilona przez przyjezdnych i to nie małą kwotą.

Festyn zamknął zbiórkę w kwocie 12366 zł i 66gr. Co jest niebywałym sukcesem finansowym i organizacyjnym.

Pelikan Niechanowo nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii wspierania Ingi Soszyńskiej. Zarząd Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Pelikan Niechanowo dziękuję wszystkim zaangażowanym w festyn, a także osobom które postanowiły spędzić sobotnie popołudnie na Plantach.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GLKS Pelikan Niechanowo
ul. Gnieźnieńska 7
62-220 Niechanowo
© Copyright 2020 GLKS Pelikan Niechanowo
Website designed by Liber Media