Pelikan Niechanowo – Polonia Golina 3:0 !

Pelikan ponownie liderem!

Kolejny mecz w ramach rozgrywek Klasy Okręgowej Red Box grupy Wielkopolskiej III rozegrała drużyna Pelikana Niechanowo. Na Planty przyjechał czwarty zespół Polonia Golina. Gospodarze mieli świetną okazje aby odzyskać miano lidera, gdyż najgroźniejszy rywal Pelikana – Warta Dobrów zgubił punkty remisując z Czarnymi Ostrowite 1:1.

Pelikan zatem przystępował do meczu bardzo zmotywowany, nie tylko szansą na odzyskanie fotela lidera, ale także podrażniony meczem z ubiegłego tygodnia, gdzie musiał uznać wyższość zespołu z Dobrowa.

Trener Andrzej Stefański od pierwszego gwizdka do boju o ligowe punkty desygnował następujący skład:  Szafran, Jackowiak, Białas, Jarzyński, Danielewicz, Stefański, Kustra, Buczek, Poltaszewski, Wiśniewski, Połatyński.

Po raz pierwszy tętno skoczyło fanom Pelikana w 3 minucie meczu, gdy strzał przyjezdnych najpierw obronił Szafran a następnie po dobitce piłką trafiła w słupek. Spotkanie pomiędzy 2 a 4 zespołem opiewało w wiele akcji zarówno z jednej jak i drugiej strony. W 16 minucie meczu przewagę wykorzystał Poltaszewski, który wyprowadził zespół na prowadzenie. Po kilku minutach wyrównanej walki gospodarze przycisnęli i strzałem z woleja popisał się Kamil Buczek i było 2:0. Gospodarze jeszcze próbowali, ale wynik się nie zmienił.

Po zmianie stron przewagę mieli przyjezdni, ale między słupkami Pelikana na wysokości zadania niejednokrotnie stanął Szafran. Niejednokrotnie bramkarz z Plant musiał się wspiąć na szczyt bramkarskich umiejętności.

Formalności dopełnił Białas pokonując bramkarza przyjezdnych ustanawiając wynika na 3:0.

Pelikan inkasując trzy punkty, ponownie znalazł się na szczycie ligowej tabeli.