Pelikan na półmetku przygotowań do sezonu

Właśnie minął czwarty tydzień letnich przygotowań do nowego sezonu 2020/2021, który zielono – czarni rozpoczną już w weekend 8/9 sierpnia w wielkopolskie klasie okręgowej.

Po zakończeniu rozgrywek z uwagi na panującą pandemię, przerwa od emocji ligowych trwa już strasznie długo, bo od listopada 2019 roku. Mecze sparingowe nie zastąpią tych o ligowe punkty, dlatego głód rywalizacji w każdym zespole jest spory.

Podopieczni trenera Andrzeja Stefańskiego przygotowują się do nowego sezonu od 15 czerwca, a jednostki przeprowadzane są 3-4 razy w tygodniu na własnych obiektach. W tym okresie zielono – czarni rozegrali trzy test – mecze. W pierwszym sparingu górą byli V-ligowi Czarni Czerniejewo, którzy zwyciężyli 5:3. Drugi sparing odbył się na boisku czwarto ligowca w Mogilnie. Tam Pogoń okazała się zdecydowanie lepsza, zwyciężając 5:1. W ostatni weekend natomiast niechanowianie zmierzyli się z (jak się okazało całkiem niedawno) ligowym rywalem, czyli Zjednoczonymi Trzemeszno (skorzystali z prawa do gry o jedną klasę niżej, pierwotnie V liga). W tym pojedynku górą był Pelikan, skromnie zwyciężając 1:0. Przed zespołem z „różanej gminy” jeszcze 5 gier testowych. Już w najbliższą środę rywalem w Witkowie będzie Vitcovia. Dalsze terminy to:

18.07 – Lechia Kostrzyn (w Kostrzynie)

22.07 – FASE Fałkowo (w Niechanowie)

25.07 –  Maratończyk Brzeźno (w Brzeźnie)

01.08 – Płomień Nekla (w Niechanowie)

Start ligi zaplanowano na weekend 8/9 sierpnia. W pierwszej kolejce na niechanowskich Plantach zielono – czarni podejmą Orła Grzegorzew.

Jeśli chodzi o ruchy kadrowe, do tej pory było ich kilka. Jak już wcześniej informowaliśmy do Wełny Skoki przeniósł się Szymon Burgiel, do Vitcovii Witkowo powędrował Tomasz Winkel. Skończyło się także wypożyczenie z gnieźnieńskiego Mieszka Dawida Urbaniaka, który po długiej refleksji zdecydował się wspomóc rodzimy klub (choć Pelikan miał zagwarantowane w umowie transferu czasowego prawo do definitywnego). Z nowych twarzy z zespołem od początku okresu przygotowawczego trenuje trzech nowych zawodników. Są to: Mikołaj Danielewicz, Damian Nowaczyk oraz Alan Polus. Do zespołu przymierzany jest jeszcze jeden zawodnik, ale wszelkie decyzje kadrowe zapadną do końca obecnego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GLKS Pelikan Niechanowo
ul. Gnieźnieńska 7
62-220 Niechanowo
© Copyright 2020 GLKS Pelikan Niechanowo
Website designed by Liber Media