Pelikan na półmetku przygotowań do sezonu

Właśnie minął czwarty tydzień letnich przygotowań do nowego sezonu 2020/2021, który zielono – czarni rozpoczną już w weekend 8/9 sierpnia w wielkopolskie klasie okręgowej.

Po zakończeniu rozgrywek z uwagi na panującą pandemię, przerwa od emocji ligowych trwa już strasznie długo, bo od listopada 2019 roku. Mecze sparingowe nie zastąpią tych o ligowe punkty, dlatego głód rywalizacji w każdym zespole jest spory.

Podopieczni trenera Andrzeja Stefańskiego przygotowują się do nowego sezonu od 15 czerwca, a jednostki przeprowadzane są 3-4 razy w tygodniu na własnych obiektach. W tym okresie zielono – czarni rozegrali trzy test – mecze. W pierwszym sparingu górą byli V-ligowi Czarni Czerniejewo, którzy zwyciężyli 5:3. Drugi sparing odbył się na boisku czwarto ligowca w Mogilnie. Tam Pogoń okazała się zdecydowanie lepsza, zwyciężając 5:1. W ostatni weekend natomiast niechanowianie zmierzyli się z (jak się okazało całkiem niedawno) ligowym rywalem, czyli Zjednoczonymi Trzemeszno (skorzystali z prawa do gry o jedną klasę niżej, pierwotnie V liga). W tym pojedynku górą był Pelikan, skromnie zwyciężając 1:0. Przed zespołem z „różanej gminy” jeszcze 5 gier testowych. Już w najbliższą środę rywalem w Witkowie będzie Vitcovia. Dalsze terminy to:

18.07 – Lechia Kostrzyn (w Kostrzynie)

22.07 – FASE Fałkowo (w Niechanowie)

25.07 –  Maratończyk Brzeźno (w Brzeźnie)

01.08 – Płomień Nekla (w Niechanowie)

Start ligi zaplanowano na weekend 8/9 sierpnia. W pierwszej kolejce na niechanowskich Plantach zielono – czarni podejmą Orła Grzegorzew.

Jeśli chodzi o ruchy kadrowe, do tej pory było ich kilka. Jak już wcześniej informowaliśmy do Wełny Skoki przeniósł się Szymon Burgiel, do Vitcovii Witkowo powędrował Tomasz Winkel. Skończyło się także wypożyczenie z gnieźnieńskiego Mieszka Dawida Urbaniaka, który po długiej refleksji zdecydował się wspomóc rodzimy klub (choć Pelikan miał zagwarantowane w umowie transferu czasowego prawo do definitywnego). Z nowych twarzy z zespołem od początku okresu przygotowawczego trenuje trzech nowych zawodników. Są to: Mikołaj Danielewicz, Damian Nowaczyk oraz Alan Polus. Do zespołu przymierzany jest jeszcze jeden zawodnik, ale wszelkie decyzje kadrowe zapadną do końca obecnego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram
GLKS Pelikan Niechanowo
ul. Gnieźnieńska 7
62-220 Niechanowo
© Copyright 2020 GLKS Pelikan Niechanowo
Website designed by Liber Media