Oldboye postawili się liderowi tabeli

W dniu dzisiejszym w ramach rozgrywek Wielkopolskiej Grupy C „Oldboje” drużyna Old Boys Pelikan Niechanowo podejmowała na własnym obiekcie lidera rozgrywek Grupy C – Avia Kamionki. Zespół prowadzony przez trenera Zbigniewa Kościańskiego zaczął mecz z wysokiego C.

To drużyna  z Niechanowa stwarzała sobie sytuację na otwarcie wyniku spotkania. Pierwsze 15 minut meczu było pod kontrolą gospodarzy jednak delikatna dekoncentracji przyniosła stratę gola przez gospodarzy.

Po stracie bramki ataki zawodników z Niechanowa narastały na sile. Przeniosło to efekt bardzo szybko prostopadłe podanie trafia pod nogi Przemka Kuzaka i ten jak na wytrawnego snajpera przystało zamienia podanie na gola. Pierwsza połowa kończy się rezultatem 1:1.Wejscie w drugą połowę nie zwiastowało większych problemów Pelikana. Nasza drużyna starała się uspokoić i kontrolować spotkanie. Goście nie dawali za wygraną mocna i męska gra przyniosła dużo walki na boisku nie obyło się bez kontuzji, kartek i upomnień dla zawodników. Akcje konstruowane przez gości przyniosły kolejne gole. Straty było ciężko odrabiać zawodnicy Pelikana walczyli do samego końca każdy z zawodników dawał z siebie wszystko na boisku. Gospodarze mieli swoje szanse oddawali strzały z dystansu i z kontry. Jedną taką akcje udało się zamienić na gola. W końcówce meczu zimną krwią i z wymontowanym układem nerwowym może się poszczycić Michał Springer który staojąc przed bramkarzem Avi Kamionki precyzyjnym strzałem pokonał golkipera gości ustalając wynik końcowy meczu 2:4

Avia Kamionki to lider rozgrywek i zespół ograny w rozgrywkach ligowych. Dla Pelikana to inauguracyjny sezon ukierunkowany na stworzenie zespołu i stworzenie drużyny. Ten sezon dla OldBoy Pelikan Niechanowo jest czasookresem przeznaczonym na zapłatę frycowego a sezon 2022/2023 będzie już sezonem „na gotowo” gdzie Oldboje z Niechanowa wejdą również w rozgrywki Pucharu Polski.

Pelikan Niechanowo – Avia Kamionki 2:4