Odpadamy z PP

Pelikan Niechanowo w ramach rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski w 1/16 udał się na wyjazd aby zmierzyć się z Polonią Nowy Tomyśl. Mecz w charakterze gościa rozgrywany w środku tygodnia przysporzył pewne problemy kadrowe trenerowi Stefańskiemu, Kilku podstawowych graczy wypadło ze składu ze względu na obowiązki rodzinne i służbowe.

Na placu gry od 1 gwizdka pojawili się: Garczyk, Kruszelewski, Pawłowski, Białas, Danielewicz, Kustra, Janicki, Nowaczyk, Garstka, Grzeszczak, Świątnicki. W odwodzie na ławce rezerwowych znaleźli się Słomczewski, Malczewski, Staszkiewicz, Kurek.

Spotkanie nie zaczęło się po naszej myśli w ciągu pierwszych 20 minut gospodarze oddali 5 strzałów w kierunku bramki strzeżonej przez Garczyka, ten ostatni okazał się skuteczny. Bramka padła z ok 20m i wyprowadziła gospodarzy na prowadzenie. Poloniści podwyższyli na 2:0 w 33 minucie kiedy to po dośrodkowaniu z lewej strony gola zdobył ich napastnik.

Pierwsza cześć zakończyła się kontuzją Garstki, który został sfaulowany w 44 minucie.

Po przerwie na placu gry pojawił się Alan Staszkiewicz, który zmienił Tobiasza Garstkę.
Dopiero w 53 minucie Pelikan oddał 2 celne strzały na bramkę gospodarzy, jednak nie przyniosło to efektu bramkowego.

4 minuty później piłka wpadła do bramki gospodarzy, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego.

W 60 minucie Danielewicz miał 100% okazje do zdobycie gola kontaktowego, jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz gospodarzy. Po tej akcji trener Stefański dokonał zmiany W miejsce Nowaczyka pojawił się Kurek.

W 80 minucie w miejsce Kruszlewskiego pojawił się kolejny debiutant w seniorskiej kadrze Olaf Malczewski.

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry na listę strzelców wpisał się Danielewicz i było 2:1.

Pelikan zakończył przygodę w Okręgowym Pucharze Polski na 1/16 uznając wyższość zespołu z Nowego Tomyśla. W przypadku tych rozgrywek Pelikan odnotował progres gdyż w ubiegłym sezonie rywalizację zakończył na I rundzie.

Teraz trener Stefański wraz z całym zespołem będzie mógł skupić się na rozgrywkach RedBox 5 Ligi. Najbliższy mecz zostanie rozegrany na Plantach w sobotę 18.09.2021 o godzinie 16:00 a rywalem ekipy z Plant będzie Piast Kobylnica.