III GALA ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNA PELIKANA NIECHANOWO

🟢⚫ III GALA ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNA PELIKANA NIECHANOWO 🎄🎅

Piątek 15 grudnia 2023 roku to kolejny bardzo ważny dzień w historii Pelikana Niechanowo. Po pandemicznej przerwie Zarząd Klubu postanowił powrócić do stałej imprezy w grafiku klubowym, czyli III Gali Świąteczno-Noworocznej Pelikana. Spotkanie odbyło się w Sali Bankietowej miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury.

W tym magicznym, przedświątecznym czasie mieliśmy okazję spotkać się w gronie całej rodziny zielono–czarnych, z władzami gminy oraz sponsorami. Była to również doskonała okazja, aby wręczyć paczki od św. Mikołaja naszym wszystkim adeptom Akademii. To był przede wszystkim ich wieczór.

Wśród zaproszonych gości byli:
🤝Poseł na Sejm RP – pan Tadeusz Tomaszewski,
🤝Wójt Gminy Niechanowo – pan Szymon Robaszkiewicz,
🤝Dyrektor Przedszkola w Niechanowie – pani Daria Bartz,
🤝Prezes zaprzyjaźnionego klubu UKS Niechan – pan Zbigniew Linkiewicz,
🤝Sołtys Niechanowa – pani Joanna Strzyż,
🤝Dyrektor miejscowego oddziału Banku Spółdzielczego w Gnieźnie – pan Marcin Homa.

Gala prowadzona przez Rafała Kaszyńskiego rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości. Następnie Prezes Klubu Zbigniew Kościański wręczył okolicznościowy adres wybranemu na kolejną kadencję, tym razem już X Sejmu, panu Posłowi Tadeuszowi Tomaszewskiemu. Z zadowoleniem przyjęliśmy również informację o objęciu przewodnictwa nad pracami Sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki przez pana posła.

Kolejne przemówienie wygłosił Prezes Zbigniew Kościański, który wyraził zadowolenie z dotychczasowych osiągnięć Akademia Pelikan oraz podziękował za wkład pracy pozostałym członkom zarządu i trenerom.

W kolejnej odsłonie Gali przyszedł czas na podziękowania dla instytucji, firm i osób, bez których funkcjonowanie klubu w dzisiejszych czasach byłoby niemożliwe. Prezes Zbigniew Kościański wręczył okolicznościowe statuetki oraz szaliki klubowe, a odebrali je:
🎖️Pan Szymon Robaszkiewicz, Wójt Gmina Niechanowo,
🎖️Rada Gminy Niechanowo, w imieniu której statuetkę odebrał pan wójt,
🎖️Pan Marcin Homa, Dyrektor Bank Spółdzielczy w Gnieźnie o/Niechanowo,
🎖️Pani Aneta Woźniak, reprezentująca Gospodarstwo Rolno Hodowlane w Żydowie Sp z o.o.,
🎖️Pan Przemysław Janaszak z firmy Prestige Garden,
🎖️Pan Tadeusz Tomaszewski,
🎖️Pani Natalia Podrzycka.
Wśród sponsorów, którzy nie mogli dotrzeć na Galę są również:
🎖️Firma Transstach, pana Stanisława Mazurka,
🎖️Żwirownia Krawczyk Cielimowo,
🎖️EL-DAW, pana Dawida Hernackiego z Gniezna.

Dla wszystkich OGROMNE DZIĘKUJĘMY!

Kolejny moment Gali to chwila bardzo podniosła i wzruszająca. Doszło do nadania Godności Honorowego Członka Klubu. To trzecie w historii takie wyróżnienie w 27-letniej historii klubu (wcześniej: Stanisław Mazurek i Eugeniusz Zamiar). Decyzją Walnego Zebrania Członków Klubu otrzymał je Szymon Robaszkiewicz, jako jeden z założycieli sekcji piłkarskiej w 2000 roku oraz prekursor grup młodzieżowych w Pelikanie. To właśnie on w 2012 roku jako włodarz klubu połączył siły z gnieźnieńskim klubem KS Techmet. Wtedy pierwszy raz w historii drużyna młodzieżowa Pelikana przystąpiła do rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej jako KS Techmet Pelikan Niechanowo.

Ostatni akord gali to wręczenie paczek od św. Mikołaja dla naszych adeptów oraz wręczenie dyplomów z tytułu aktywnego uczestnictwa w programie KLUB.

Gala była świetną okazją do podsumowania roku oraz złożenia sobie życzeń świąteczno-noworocznych. Najważniejszy jednak był uśmiech młodych piłkarzy w zielono–czarnych barwach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GLKS Pelikan Niechanowo
ul. Gnieźnieńska 7
62-220 Niechanowo
© Copyright 2020 GLKS Pelikan Niechanowo
Website designed by Liber Media