Historyczny punkt Oldboys Pelikan Niechanowo.

W niedzielę drużyna OldBoys Pelikan Niechanowo udała się na swój pierwszy wyjazdowy mecz do klubu OldBoys Sady w następującym składzie: Sebastian Twardowski, Arek Kujawski, Janusz Kustra, Przemek Kuzak, Damian Gola, Łukasz Łukasiewicz, Bronisław Hahn, Krystian Jadczak, Tomasz Winkiel, Maciej Jatczak, Zbigniew Kościański, Michał Springer. Mecz rozpoczął się pod dyktando gospodarzy pierwsze 20 min meczu nasi zawodnicy odpierali ataki drużyny przeciwnej. Murawa również nie była sprzymierzeńcem naszego zespołu co dało efekt w postaci straty gola już w pierwszej połowy meczu. Zawodnicy Pelikana nie załamali się tą stratą. Perfekcyjne ustawienie i komunikacja której na boisku pilnował duet Kościański- Winkiel przyniosła oczekiwaną akcję naszej drużyny.

Bardzo dobra dwójkowa akcja Hahn – Kościański dała efekt w postaci bramki tuż przed przerwą. Hahn zgrywał, Kościański uderzał na bramkę. Bramkarz popisał się refleksem przy tym uderzeniu ale na miejscu znalazł się Przemysław Kuzak, który dobijając nie pozostawił szans bramkarzowi gości.

Bramka do szatni remis w pierwszej połowie 1:1.Tak zakończyła się pierwsza połowa meczu. W drugiej połowie meczu to drużyna Pelikana pokazała gospodarzą że w 11 bez rezerwowych można przejąć kontrolę i inicjatywę w meczu. Naciskaliśmy coraz bardziej brakowało trochę szczęścia aby fudbolówka została umieszczona w siatce rywala. Mecz zakończył się remisem 1:1 dla naszej drużyny jest to bardzo ważny remis na wyjeździe i pierwszy punkt w ligowej tabeli. Możemy myśleć że to dobry prognostyk na kolejne mecze zawodników OldBoys Pelikan Niechanowo.

Istotnym elementem meczu był również fakt, że Oldboye zaangażowali się we wsparcie akcji dla Ingi Soszyńskiej, wieszając w Sadach baner informujący o zbiórce. Jest to jedna z form wsparcia którą będzie propagował klub Pelikan Niechanowo.