Brzeziński trenerem Pelikana

Pelikan ogłosił nazwisko nowego szkoleniowca.


Pelikan Niechanowo zakończył okres bezkrólewia w zespole seniorów. Zarząd Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Pelikan” Niechanowo misję prowadzenia pierwszego zespołu powierzył trenerowi Przemysławowi Brzezińskiemu.

Trener Przemysław Brzeziński

przygodę trenerską rozpoczął w 2009 roku, współtworząc Antares Zalasewo. Za czasów prowadzenia drużyny, już w pierwszych trzech sezonach zabrakło bardzo niewiele do awansu. Awans do A klasy nadszedł w sezonie 2017/2018 w którym to prowadzony przez niego zespół zdobył 52 punkty, strzelając 74 bramki i tracąc 30. Przez cały okres prowadzenia zespołu Antares rozegrał ponad 200 meczy ligowych, odnosząc 93 zwycięstwa, remisując 29 razy i ponosząc 86 porażek.

Doświadczenie zawodowe:

 – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (1992 – 1996) 

 – Specjalizacja: Handel i Marketing

– Kurs UEFA B – dyplom otrzymany w 2009 roku

– Kurs UEFA A – dyplom otrzymany w 2019 roku

– Lech Conference – udział w 4 edycjach

– Kursokonferencja dla trenerów WZPN Zalasewo

– Konferencja Racot – 2 edycje

– Staż trenerski w Unii Swarzędz – trener Marek Gołębiewski

– Ogólnopolska konferencja dla trenerów UEFA Pro i UEFA A w Łodzi

– Szkolenie online organizowane przez Asystenta Szkolenia

– Szkolenie online – Pretemporata (okres przygotowawczy w Hiszpani)

– Okres przygotowawczy w niższych klasach rozrywkowych – Trener Rumak

– Rozumienie Gry 1,2,3  – Deductor (zdecydowanie najlepsze szkolenie w Polsce)

Przemysław Brzeziński o sobie: „Pelikan Niechanowo to nowa karta w mojej karierze trenerskiej, stanowiąca ogromne wyzwanie. Filozofia gry klubu jest bardzo zbieżna z moją. Pelikan będzie grał ofensywnie (nie zapominając o żelaznych zasadach w defensywie) i zawsze zgodnie z najnowszymi trendami taktycznymi światowej piłki. Nowoczesność i innowacyjność będą naszym znakiem rozpoznawczym. Kładę ogromny nacisk na rozumienie gry przez każdego zawodnika. Najbardziej zaangażowani zawodnicy za pół roku zdadzą sobie sprawę jak wiele rzeczy w piłce nie rozumieli i jak wiele jeszcze piłka kryje tajemnic, a przede wszystkim będą podejmowali coraz więcej świadomych i najlepszych w danej sytuacji decyzji. Trzeba mieć niesamowite przygotowanie motoryczne, odpowiednie nastawienie mentalne i maksymalnie doskonalić swoje umiejętności taktyczne ale to właśnie rozumienie gry jako element przygotowania taktycznego daje ogromną przewagę nad przeciwnikami. Na wszystko trzeba oczywiście czasu ale jestem przekonany, że już po kilku miesiącach będą widoczne pierwsze efekty naszej współpracy.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GLKS Pelikan Niechanowo
ul. Gnieźnieńska 7
62-220 Niechanowo
© Copyright 2020 GLKS Pelikan Niechanowo
Website designed by Liber Media