ZWYCIĘSTWO NA OSŁODĘ. JURAND vs PELIKAN 0:2

Przedostatni mecz w sezonie 2018/2019 rozegrał zespół Pelikana Niechanowo, który w minioną sobotę udał się do Owińsk na mecz z Jurandem Koziegłowy. Spotkanie od początku było pod całkowitą kontrolą zielono - czarnych i zakończyło się zwycięstwem gości 2:0.

Spotkanie przebiegało pod dyktando Pelikana, którzy atakowali raz jedną, raz drugą stroną boiska. Klarownych sytuacji nie było jednak wiele, a prowadzenie podopieczni Damiana Łukasika objęli po stałym fragmencie gry. Niechanowianie wykonywali rzut rożny, obrońcy Juranda wybili piłkę, jednak ta ponownie posłana została w ich pole karne. Tam za plecami defensorów przyczaił się Patryk Waluszyński i będąc oko w oko z bramkarzem pokonał go pewnym strzałem. Do przerwy nic więcej się nie wydarzyło. Po zmianie stron to nadal kontrola nad meczem ze strony Pelikana. W 70 minucie  udało się podwyższyć wynik. Przełamał się w końcu Szymon Burgiel, który po podaniu Kuby Januchowskiego uderzył z 12 metrów nie do obrony. Zielono - czarni stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji, jednak nie były one tak klarowne i wynik nie uległ już zmianie.

Ważne w kontekście meczu w Owińskach było również korespondencyjne spotkanie w Kłecku, gdzie Lechita podejmował Meblorza Swarzędz. Tam niestety dla Pelikan lepszymi okazali się gospodarze i utrzymali jednopunktową przewagę nad ekipą z Plant. Oznacza to, że kwestia awansu rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Lechita jedzie do Zalasewa na mecz z Antaresem, a Pelikan podejmie u siebie KS Łopuchowo. Nie pozostaje nic innego jak wierzyć w sporą niespodziankę w Zalasewie...

Skład Pelikana: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski, Patryk Waluszyński, Hubert Świątnicki, Łukasz Błaszak (Adrian Kurek), Jakub Januchowski (Dawid Zamiara), Dawid Połatyński, Bartosz Staszewski (Patryk Jarzyński), Andrzej Stefański, Filip Kruczyński, Szymon Burgiel (Zbigniew Kościański).