WYSTARTOWAŁ NOWY PROJEKT PELIKANA

W miniony piątek zainaugurowany został nowy projekt Pelikana Niechanowo pod nazwą "z Pelikanem na TY", który składał się będzie z cyklu spotkań przedstawicieli klubu z uczniami szkół oraz przedszkola na terenie Gminy Niechanowo. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w niechanowskim Zespole Szkół, w którym udział wzięło blisko dwustu uczniów z klas 1-4.

Spotkanie dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Elżbiety Rzepeckiej - Roszak oraz grona pedagogicznego zgromadziło na prawdę sporą liczbę uczniów. Klub w tym dniu reprezentowali: wiceprezesi Karol Krzyżaniak oraz Rafał Kaszyński, a także trener pierwszego zespołu Damian Łukasik. Na spotkaniu pokrótce przedstawiony został bliżej system działania klubu, naboru do grup młodzieżowych. Ambasador tego projektu, czyli Damian Łukasik opowiedział o tym jak on zaczynał karierę, z jakimi zespołami przyszło mu się mierzyć w jej trakcie. Na zakończenie na uczestników czekały klubowe gadżety, a największym powodzeniem cieszyły się autografy legendy "Kolejorza" Damiana Łukasika. Liczymy, że takie inicjatywy spowodują zwiększenie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Takie jest podstawowe założenie tego projektu, realizowanego wspólnie z gminnymi placówkami oświatowymi.

Cykl spotkań będzie kontynuowany już po feriach, kiedy to przedstawiciele klubu wybiorą się do przedszkola w Niechanowie oraz szkoły w Jarząbkowie. Na dziś uczniom życzymy niezapomnianych ferii, spędzonych aktywnie również na treningach Pelikana. Zapraszamy!