SENIORZY PO PIERWSZYM TYGODNIU PRZYGOTOWAŃ

Minął pierwszy mikrocykl zimowych przygotowań zespołu seniorów Pelikana Niechanowo przed startem rundy wiosennej w poznańskiej A klasie. Podopieczni Damiana Łukasika trenowali w minionym tygodniu trzykrotnie, zaliczając dwie jednostki na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie oraz jedną w siłowni.

Już pierwszy dzień wymusił na sztabie Pelikana zmianę lokalizacji. Po intensywnych opadach śniegu orlik w Cielimowie (na którym miał odbyć się trening) pokryty był sporą warstwą śniegu i nie było możliwości odbycia na nim jednostki. Zajęcia przeniesione zostały na boisko przy ul. Strumykowej, które zostało odśnieżone. Jednostka ta miała charakter wybitnie wprowadzający, a zawodnicy zaliczyli w tym dniu beep - test. Na podstawie jego wyników trener Łukasik ułoży obciążenia  na dalszy okres przygotowawczy. Środa to trening w siłowni zlokalizowanej w Hali Widowiskowo - Sportowej im. M. Łopatki w Gnieźnie, połączony tradycyjnie z budowaniem wydolności tlenowej w terenie. Czwartek to ponownie wizyta na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie i już bardziej intensywna jednostka treningowa. 

Przyszły tydzień to za pewne wrzucenie wyższego biegu, zawodnicy potrenują ponownie trzykrotnie. Poniedziałek to zajęcia na orliku w Cielimowie, w środę siłownia oraz teren, a czwartek boisko przy ul. Strumykowej. Tydzień zwieńczy pierwszy test - mecz tej zimy, a rywalem będą juniorzy starsi Mieszka Gniezno.

Z zespołem trenuje kilku nowych zawodników, jeden z nich Radosław Trybuła został już oficjalnie zaprezentowany. Przedstawienia trzech kolejnych możemy spodziewać się w przeciągu najbliższego tygodnia, po załatwieniu wszystkich formalności.