PIERWSZY ZIMOWY SPRAWDZIAN FORMY ZIELONO - CZARNYCH

Po dwóch tygodniach przygotowań nadszedł czas, aby seniorzy Pelikana przystąpili do pierwszego meczu testowego w okresie przygotowawczym. W sobotę podopieczni Damiana Łukasika podejmowani będą przez juniorów starszych Mieszka Gniezno, których trenerem od początku roku jest były zawodnik Pelikana Przemysław Otuszewski. Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczna nawierzchnią w Gnieźnie, a jego początek zaplanowano na godz. 16.00.

Od ostatniego meczu ligowego Pelikana upłynęło już ponad trzy miesiące, co powoduje już ogromny głód gry u zawodników. Teraz przyjdzie im zmierzyć się z młodszymi kolegami z ekipy Mieszka, którzy zimowe przygotowania rozpoczęli już w połowie stycznia i zaliczyli nawet obóz kondycyjny. Są zatem na zdecydowanie innym etapie przygotowań aniżeli zespół niechanowskiego Pelikana.

Będzie to również okazja do debiutu dla nowych nabytków transferowych Pelikana, choć niepewny jest udział w meczu Radosława Trybuły, który od początku tygodnia zmaga się z chorobą. W spotkaniu wystąpi także dwóch zawodników testowanych na pozycji bramkarza oraz środkowego napastnika, którzy będą mieli okazję udowodnić trenerowi Łukasikowi swoją przydatność do zespołu. Jest to pierwszy test z sześciu zaplanowanych, więc wynik ma tutaj drugorzędne znaczenie.