PELIKAN JEDZIE DO DĄBIA NA SPOTKANIE Z LIDEREM

Zmagania w rundzie jesiennej na wielkopolskich boiskach dobiegają końca. W ostatniej, piętnastej kolejce wielkopolskiej klasy okręgowej gr. 2 Pelikan uda się w najdłuższą podróż do Dąbia na spotkanie z liderującym w tabeli zespołem MKS-u. Początek tego ciekawie zapowiadającego się spotkania w sobotę o godz. 11.00.

Mimo, iż jest to ostatnia kolejka w tym roku, dla zespołu zielono - czarnych nie oznacza to końca zmagań. Wszak w perspektywie jest jeszcze zaległe spotkanie derbowe w Kłecku, ale to za tydzień. Teraz podopiecznych trenera Andrzeja Stefańskiego czeka szalenie ciężka i ważna przeprawa na boisku lidera rozgrywek. Miejski Klub Sportowy zanotował do tej pory 11 zwycięstw, z czego aż 8 u siebie. Oznacza to, iż najbliższy rywal niechanowian jest w tym sezonie niepokonany na swoim boisku. Szacunek wzbudzać musi też bilans bramkowy na własnym obiekcie, 32 bramki strzelone przy 9 straconych. Zapowiada się więc trudne zadanie w sobotnie przedpołudnie.

Jednak jak pokazuje ostatnia, najświeższa historia Pelikana , zespół takie mecze lubi. Można wrócić chociażby do spotkania z poprzedniego sezonu, kiedy niepokonany Meblorz Swarzędz uległ na własnym boisku właśnie Pelikanowi. Jednak nie można żyć historią, a trzeba pisać jej nowe karty. Podopieczni trenera Stefańskiego sumiennie przygotowywali się w tygodniu do tego spotkania, skupiając szczególna uwagę na zadaniach taktycznych. Co do kadry zespołu na pewno zabraknie z przyczyn osobistych Dawida Kustry, ale pozostali gracze są do dyspozycji trenera. Musi więc być dobre widowisko i oby lider po tym meczu nie był już niepokonany na własnym obiekcie.