PELIKAN GROMI KSGB ORKAN MANIECZKI

Wysokie zwycięstwo odniósł zespół Pelikana Niechanowo w 15 kolejce poznańskiej A - klasy. Zielono - czarni inaugurując piłkarski rok w Niechanowie nie pozostawili złudzeń gościom z Manieczek demolując ich zespół aż 8:0! Tym razem hat - trickiem w zespole Damiana Łukasika popisał się Filip Kruczyński.

Samo spotkanie zostało poprzedzone minutą ciszy ku czci zmarłego wieloletniego opiekuna stadionu w Niechanowie Pana Krzysztofa Darskiego. Od pierwszego gwizdka miejscowi niejako w hołdzie zmarłemu "usiedli" na swojego rywala i zaczęli punktować. Rozpoczęli bardzo szybko, bo już w 5 minucie dośrodkowanie Bartosza Staszewskiego oraz niezdecydowanie obrońców wykorzystał Filip Kruczyński pakując piłkę w bramce gości. Chwilę później kolejnym dobrym zagraniem popisał się popularny "Figo" i obsłużył Radosława Trybułę, który podwyższył na 2:0. Trzecia bramka to 27 minuta meczu i podanie wzdłuż bramki Andrzeja Stefańskiego, a piłkę do siatki wpakował ponownie Filip Kruczyński. Goście w pierwszej odsłonie pokusili się o jeden strzał, lecz niecelny. Gdy wydawało się, że trzybramkowym prowadzeniem zakończy się pierwsza odsłona meczu, Pelikan zadał zabójczy cios. Ponownie dobrze zachował się Staszewski, zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, a na wślizgu ambitnie do bramki skierował ją Szymon Burgiel. Do przerwy było zatem 4:0 dla miejscowych.

Jeszcze na dobre nie rozpoczęła si ę druga połowa, a Pelikan prowadził już 5:0. Po zagraniu Szymona Burgiela piłkę w bramce gości umieścił ponownie Filip Kruczyński kompletując hat - tricka. W 55 minucie meczu instynktem prawdziwego napastnika wykazał się Szymon Burgiel, który przejął piłkę, położył bramkarza i wyprowadził Pelikana  na sześciobramkowe prowadzenie. Dosłownie parę minut później w polu karnym gości faulowany był zmiennik Przemysław Wiśniewski, a rzut karny na bramkę zamienił Andrzej Stefański. Dzieła zniszczenia dopełnił filar niechanowskiej defensywy Krzysztof Jackowiak, który po rzucie rożnym bitym przez Filipa Kruczyńskiego ustalił wynik meczu na 8:0 dla gospodarzy.

Wynik mógł być okazalszy, ale sytuacje Filipa Kruczyńskiego, Zbyszka Kościańskiego czy Kuby Januchowskiego nie znalazły drogi do bramki. Wynik jednak okazały, co potwierdza siłę Pelikana. Trzeba robić swoje!

Skład Pelikana: Patryk Szafran, Tomasz Winkel (Przemysław Wiśniewski), Dawid Kustra, Krzysztof Jackowiak, Macej Białas, Radosław Trybuła ( Jakub Januchowski), Dawid Połatyński (Patryk Waluszyński), Andrzej Stefański (Patryk Jarzyński), Bartosz Staszewski (Dawid Zamiara), Filip Kruczyński, Szymon Burgiel (Zbigniew Kościański). Ponadto: Bartosz Jaworski.    .