KOLEJNA GRUPA MŁODZIEŻOWA PELIKANA ZGŁOSZONA DO ROZGRYWEK!

Miło nam poinformować, iż Klub zgłosił do rozgrywek organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej kolejną grupę młodzieżową. Zespół prowadzony przez Andrzeja Stefańskiego trenuje zaledwie od sierpnia 2017 roku, natomiast nabór był na tyle liczny, że śmiało może przystąpić do rozgrywek ligowych. Drużyna najmłodszych zawodników zielono – czarnych wystąpi na wiosnę w III lidze okręgowej ORLIK E2 (rocznik 2008 i młodsi). Od kwietnia będzie rywalizować z następującymi zespołami: Huragan Pobiedziska, Piast Kobylnica, Mieszko Gniezno, Vitcovia Witkowo.

Poza tym w rozgrywkach ligowych weźmie udział oczywiście trochę starsza grupa młodzików Pelikana, która swoje zmagania wiosenne rozpocznie od drugiego weekendu kwietnia. Rywalami podopiecznych Piotra Tamula na wiosnę będą zespoły: Nielba Wągrowiec, MKS Trzemeszno, KS 1999 Łopuchowo, LPFA Rogoźno Poznań.

Ponadto wyodrębniona została już trzecia grupa młodzieżowa Pelikana. Są to zawodnicy w roczniku 2007, czyli ORLIK E1! Misję prowadzenia tej drużyny Zarząd powierzył wieloletniemu zawodnikowi Klubu z Plant – Zbigniewowi Kościańskiemu. Na chwile obecną zespół ten będzie trenował i uczestniczył w turniejach towarzyskich, a wszystko to pod kątem zgłoszenia do rozgrywek ligowych od września 2018 roku.

Na koniec należy nadmienić również fakt, iż wycofany z rozgrywek został zespół juniorów Pelikana z uwagi na zbyt małą liczbę chętnych zawodników.

Cieszy rozwój najmłodszych grup Pelikana Niechanowo. Optymizmem napawa fakt, że chętnych do treningów dzieciaków przybywa z dnia na dzień. Jak zapewniają przedstawiciele Zarządu, Klub w kwestii piłkarstwa młodzieżowego ma zamiar rozwijać się bardzo prężnie. Cały czas trwa nabór uzupełniający do poszczególnych roczników, więc wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z Koordynatorem grup młodzieżowych bądź poszczególnymi trenerami.