GRUPY MŁODZIEŻOWE ROZPOCZYNAJĄ RUNDĘ WIOSENNĄ

Po prawie pięciu miesiącach rozłąki z rozgrywkami ligowymi, nasi adepci w końcu doczekali się... już za kilka dni rusza sezon ligowy. Oczywiście okres zimowy to czas wytężonej pracy i intensywnych treningów przeplatanych licznymi turniejami halowymi i meczami sparingowymi. Jednak to na dreszczyk ligowych emocji wszyscy czekają. Do rundy wiosennej nasz klub zgłosił cztery zespoły młodzieżowe. Jest to największa liczba grup,  jaka kiedykolwiek reprezentowała Różaną Gminę w rozgrywkach pod auspicjami Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Wszyscy mieszkańcy oraz zwolennicy zielono - czarnych mogą być dumni z tego faktu. Z drugiej zaś strony to niewątpliwie duże wyzwanie logistyczno - organizacyjne dla klubowych działaczy, natomiast jest to również konsekwencja permanentnego rozwoju Pelikana w ostatnich latach. Do zmagań ligowych, poza zespołami już mającymi doświadczenie w grze ligowej Młodzików D1 (rocznik 2006) i Orlików E1 (rocznik 2008), zgłoszono również drużyny Młodzików D2 (rocznik 2007) oraz Żaków F1 (rocznik 2010 i młodsi).

Młodzik D1 (rocznik 2006 - U-13)

To najstarszy zespół młodzieżowy w naszym klubie. Trenowani przez Piotra Tamula zawodnicy w rundzie jesiennej spisali się dobrze walcząc do ostatniej kolejki z zespołem Unii Swarzędz o awans do rundy finałowej. Cel jaki stawiany jest przed rozgrywkami to dalsze podnoszenie swoich umiejętności pod kątem zarówno technicznym, jak i taktycznym. Drużynę stać również na zwycięstwo w całej rywalizacji. Ligowymi przeciwnikami będą zespoły: Lech Poznań Football Academy z Rogoźna, UKS Concordia Murowana Goślina, MKS Trzemeszno, Lech Poznań Football Academy ze Skoków oraz AP Błękitni II Owińska. 

Młodzik D2 (rocznik 2007 - U-12)

Zawodnicy pod wodzą Zbigniewa Kościańskiego intensywnie przygotowują się do ligowego debiutu. Wspólne treningi grupa odbywa już od prawie roku. Ostatnie sparingi wyglądały obiecująco, ale zespół ma przede wszystkim nabyć doświadczenia w grze na "dużym" boisku. Ligowymi rywalami naszego zespołu będą: Piast Kobylnica, Lider Swarzędz, Lechita Kłecko, MKS Trzemeszno i Talent Poznań. 

Orlik E1 (rocznik 2008 - U-10)

Runda jesienna w wykonaniu naszych zawodników była mało udano. Mimo ciągłego postępu i dobrej gry, pechowe porażki przesądziły o wyniku końcowym drużyny. Do rundy wiosennej zawodnicy przystępują pełni optymizmu. Dobrze przepracowany okres zimowy pod okiem Andrzeja Stefańskiego pozwala sądzić, że ligowi przeciwnicy: Huragan Pobiedziska, Formaton Piast Łubowo, Vitcovia Witkowo i Wełnianka Kiszkowo będą musieli się sporo napracować, aby "wyrwać" naszym zawodnikom punkty ligowe. 

Żak F1 (rocznik 2010 - U-8)

Dla naszej najmłodszej drużyny debiut w rozgrywkach ligowych nastąpi 13 kwietnia. Zespół trenuje wspólnie od lata ubiegłego roku. Podopieczni trenera Piotra Tamula zaliczyli kilka udanych występów w turniejach i sparingach. Tu jednak liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

Zespoły grupy młodzików swoje domowe mecze rozgrywać będą na Plantach w Niechanowie. Mecze odbywać się będą na skróconym do około 70 metrów boisku po 8 zawodników w polu oraz bramkarz. Grupa orlików oraz żaki występować będą na obiekcie typu orlik w Cielimowie. Orlicy grać będą klasycznie w systemie  mecz i rewanż, natomiast żacy będą rozgrywali mini turnieje, które na własnym obiekcie zorganizuje każda z drużyn.

Wszystkim drużynom życzymy powodzenia w realizowaniu wyznaczanych celów!