GRUPY MŁODZIEŻOWE - PODSUMOWANIE RUNDY WIOSENNEJ

Wiosna to w wykonaniu zespołów seniorskich runda rewanżowa, natomiast dla młodzieżowców to kolejny sezon zmagań w grupach wyłonionych po meczach jesiennych. Pelikan do oficjalnej ligi piłkarskiej, organizowanej przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zgłosił 4 zespoły: Młodzik U-13, Młodzik U-12, Orlik U-11 i Żak U-9.

Młodzicy starsi (U-13) już jesienią zaprzepaścili szansę na promocję do wyższej klasy rozgrywkowej, nie awansując do tzw. Grupy Mistrzowskiej. Wiosną rywalami zielono-czarnych były zespoły UKS Concord Murowana Goślina, AP Błękitni Owińska, Lech Poznań Football Academy z Rogoźna, Lech Poznań Football Academy ze Skoków i przeciwnik zza miedzy MKS Trzemeszno. W sezon zawodnicy Pelikan weszli kiepsko, przegrywając na inaugurację z zespołem z Rogoźna. Później przyszły trzy zwycięstwa z rzędu. Kolejne spotkanie to zacięty mecz z drużyna AP Błękitni Owińska, niestety przegrany po kontrowersjach 4:5. W rewanżach zespół Pelikana grał ze zmiennym szczęściem notując na przemian zwycięstwo i porażkę.  Należy dodać, że po dwóch kolejkach nastąpiła zmiana na stanowisku trenera. Przez większą część sezonu trenerem zielono-czarnych był szkoleniowiec Damian Łukasik, który poukładał zespół taktycznie oraz przekazał ogrom wiedzy młodym adeptom piłki. Ostatecznie Niechanowianie uplasowali się na 3 miejscu w tabeli zdobywając 15 punktów (5 zwycięstw, 5 porażek), strzelając 38 bramek i tracąc 32. 

W przerwie zimowej Zarząd wraz ze sztabem szkoleniowym podjął decyzję o zgłoszeniu do rozgrywek zespołu, Młodzika młodszego (U-12). Mało doświadczony zespół, trenujący niespełna rok został niejako rzucony na "głęboką wodę". Rywalami zielono czarnych były drużyny: MKS Trzemeszno, Piast Kobylnica, Lechita Kłecko, Lider Swarzędz oraz Talent Poznań. Podopieczni Zbigniewa Kościańskiego w lidze zdziałali niewiele przegrywając wszystkie spotkania. Jednak z meczu na mecz drużyna prezentowała się coraz lepiej. Zawodnicy braki w umiejętnościach często nadrabiali ambicją i wolą walki. Niewątpliwie zdobyte doświadczenie przyda się w kolejnym sezonie piłkarskim...

Zmagania Orlików starszych (U-11) bez wątpienia należały do najbardziej emocjonujących. Powodem tego był bardzo wyrównany i wysoki poziom umiejętności wszystkich zespołów grających w grupie. Zwycięstwa rozstrzygały się przeważanie w końcówce spotkań. Zawodnicy trenowani przez Andrzeja Stefańskiego za rywali mieli: Vitcovię Witkowo, Wełniankę Kiszkowo, Huragan Pobiedziska oraz Formaton Piast Łubowo. Pelikan w lidze zajął 4 miejsce i zdobył 10 punktów 3 razy zwyciężając, 1 raz remisując oraz doznając 4 porażek. Bilans strzelecki to 43 zdobyte i 38 straconych bramek. 

Kolejna drużyna, która zadebiutowała wiosną w lidze piłkarskiej to Żacy (U-9). Przeciwnikami podczas cyklicznych mini turniejów były zespoły: Akademia Reissa z Pobiedzisk, Akademia Reissa z Gniezna oraz Mieszko Gniezno. Zawodnicy trenowani przez Andrzeja Stefańskiego również dostarczali sporo emocji kibicom, którymi byli głównie rodzice. Nasi najmłodsi piłkarze poczuli smak zwycięstw, remisów oraz porażek. Pierwszy sezon w wykonaniu żaków można uznać za udany...

Akcentem kończącym sezon była wycieczka do Poznania na zwiedzanie Inea Stadionu, czyli siedziby Lecha Poznań oraz Piknik Rodzinny zorganizowany na Plantach, gdzie oficjalnie zakończono sezon 2018/2019. Obecnie nasi młodzi piłkarze trenują w połączonych grupach, szlifując formę na kolejny sezon. W drugiej połowie lipca nastąpią zmiany organizacyjne związane między innymi z przystąpieniem Szkółki Piłkarskiej Pelikana do Programu Certyfikacji PZPN. 

Przypominamy, że prowadzimy nabór do grup młodzieżowych. W klubie funkcjonują zespoły składające się z dzieci i młodzieży urodzonych w latach 2006-2007 (U-14), 2008-2009 (U-12), 2010-2011 (U-10) oraz 2012-2014 (U-8). Zapraszamy!