GRUPY MŁODZIEŻOWE - PODSUMOWANIE KWIETNIA

Młodzik (U-13)

Po jesiennych zmaganiach, w których Pelikan przegrał rywalizację o awans do grupy mistrzowskiej obecna runda jest okazją jedynie do zdobywania niezbędnego doświadczenia. Pierwsze ligowe spotkanie rozegrane na Plantach w Niechanowie z zespołem Lech Poznań Academy z Rogoźna zakończył się porażką w 1:2. Zespół grał piłkę chaotyczną opierając się jedynie na indywidualnych umiejętnościach poszczególnych zawodników. Nie można naszym zawodnikom odmówić w tym meczu ambicji. Walczyli dzielnie, goniąc wynik, w drugiej odsłonie zdołali wyrównać. Goście z Rogoźna decydujący cios zadali w końcówce meczu kiedy to po zagraniu bramkarza, zawodnik gości wyszedł sam na sam z naszym golkiperem i nie dał mu szans na obronę. Na kolejny mecz nasi zawodnicy pojechali do Murowanej Gośliny. Tam również Pelikan zagrał poniżej swoich możliwości. Ostatecznie zwyciężyliśmy w stosunku 3:1 po nerwowej końcówce meczu.

W połowie kwietnia Klub pożegnał się, w trybie natychmiastowym z dotychczasowym trenerem. Stery w zespole przejął były trener m.in. Victorii Września, Górnika Konin, Huraganu Pobiedziska czy zespołów młodzieżowych Lecha Poznań Damian Łukasik. Były reprezentant kraju i legenda Lecha Poznań, obecnie trener seniorów Pelikana Niechanowo, ma za zadanie wprowadzić młodych zawodników na wyższy poziom piłkarski na miarę ich talentu i ambicji.

Młodzik (U-12)

Trenujący pod wodzą Zbigniewa Kościańskiego Młodzicy, 6 kwietnia zadebiutowali w rozgrywkach ligowych. Ich pierwszym rywalem była drużyna Piasta Kobylnica. Niestety od początku dużą przewagę mieli gospodarze, którzy szybko zdobywali bramki. Do przerwy przegrywaliśmy 4:0. Po zmianie stron obraz gry się zmienił. To Pelikan miał więcej okazji strzeleckich. Zielono-czarni zdobyli tylko jednego gola i przegrali 4:1. Kolejne spotkanie rozegrano w Niechanowie, gdzie miejscowi podejmowali Lidera Swarzędz. W tym spotkaniu przewagę mieli goście, jednak piłkarze z Różanej Gminy groźnie kontratakowali. Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługuje Patryk Podlawski, bramkarz naszego zespołu, który wykazywał się nie lada umiejętnościami. Ostatecznie Pelikan przegrał 0:3. W następnym meczu przeciwnikiem zielono-czarnych był Lechita Kłecko. Przeciwnik z Kłecka pokonał nasz zespół aż 6:0. Obie drużyny grały dość ofensywny futbol, jednak zdecydowanie skuteczniejsi okazali się gospodarze.

Orlik (U-11)

Do rozgrywek nasi młodzi zawodnicy przystąpili po dość pechowej rundzie jesiennej. Pierwsze spotkanie rozegraliśmy w Pobiedziskach z tamtejszym Huraganem. Spotkanie trudne ale wygrane przez nasz zespół 6:3. W końcu Pelikan przełamał złą passę... Następne zwycięstwo Orlicy odnieśli z rywalem zza miedzy Piastem Łubowo, których bez większych problemów pokonali 8:2. Mecz rozegrany awansem z Vitcovią Witkowo był huśtawką nastrojów. Do przerwy nasz zespół prowadził 5:2, by ostatecznie przegrać 5:7. Ostatnie rozegrane spotkanie, również zakończyło się nieznaczną porażką 5:6 i było jeszcze bardziej emocjonujące niż poprzednie... W meczu gdzie przeciwnikiem byli młodzi piłkarze Wełnianki Kiszkowo, przegrywaliśmy do przerwy już 4:1. W drugiej odsłonie Pelikan zaczął gonić wynik zbliżając się na różnicę jednej bramki. Niestety zabrakło jeszcze kilka chwil aby wynik rozstrzygnąć na własną korzyść i przegraliśmy 5:6.

Podopieczni Andrzeja Stefańskiego wzięli również udział w dwóch zawodach z cyklu Liga Decathlon Mieszko gdzie pokazali się z naprawdę niezłej strony.

Żak (U-9)

W kwietniu swój debiut w rozgrywkach ligowych mieli również Żacy. Inauguracyjny turniej mistrzowski rozegrany został w Cielimowie, gdzie Pelikan był gospodarzem. Pierwszym przeciwnikiem był zespół Akademii Reissa z Pobiedzisk, w tym meczu padł remis 3:3. Pozostałe dwa spotkania z Mieszko Gniezno i Akademia Reissa Gniezno Pelikan przegrał odpowiednio 0:2 i 1:2. 

Pod koniec kwietnia zespół pod wodzą szkoleniowca Andrzeja Stefańskiego uczestniczył w zawodach Liga Decathlon Mieszko, gdzie zwyciężył w 2 meczach, 1 zremisował oraz doznał jednej porażki.

Zapowiedź

Młodzicy (U-13) swój pierwszy mecz pod wodzą nowe trenera rozegrają 12 maja z AP Błękitni w Owińskach. Młodzicy (U-12) zagrają w najbliższą niedzielę (5.05.) z MKS Trzemeszno. Przeciwnikiem Orlików (U-11)  będzie, dopiero 18 maja Huragan Pobiedziska. Żacy kolejny z cyklu turniejów ligowych zagrają w 11 maja na boiskach przy Strumykowej w Gnieźnie. 

Przypominamy, że nadal prowadzimy nabór do grup młodzieżowych. W klubie funkcjonują zespoły składające się z dzieci urodzonych w latach 2006 (U-13), 2007 (U-12), 2008-2009 (U-11), 2010-2011 (U-9) oraz 2012-młodsi (U-7). Zapraszamy!