CZARNI CZERNIEJEWO KOLEJNYM SPARINGOWYM RYWALEM

Drugi mecz sparingowy w zimowym okresie przygotowawczym czeka zespół Pelikana Niechanowo. Tym razem formę podopiecznych trenera Damiana Łukasika sprawdzi lider poznańskiej okręgówki Czarni Czerniejewo. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie, a jego początek zaplanowano na godz. 14.00.

Czarni to zdaje się najbardziej wymagający rywal, z jakim przyjdzie się zmierzyć Pelikanowi w okresie przygotowawczym. Zdecydowany lider poznańskiej klasy okręgowej ma za sobą już trzy mecze kontrolne z bardzo trudnymi rywalami. Do tej pory podopieczni Macieja Lisieckiego wygrali z Polaninem Strzałkowo 3:2, oraz zremisowali z Victorią Września 2:2, a także z Lechią Kostrzyn 3:3.

Pelikan kończy właśnie trzeci tydzień przygotowań zimowych, a obciążenia osiągnęły najwyższy pułap. Do tego dojdzie teraz trudne wyzwanie, jakim niewątpliwie jest test - mecz z Czarnymi. W spotkaniu nie wystąpi Andrzej Stefański, który od poprzedniego sparingu zmaga się z urazem kolana. Zabraknie ponadto Adriana Kurka z przyczyn osobistych, a niepewny jest występ Patryka Szafrana, którego dopadła infekcja. Z zespołem nie trenuje jeszcze ponadto Patryk Jankowski, któremu nie pozwalają na to obowiązki na uczelni. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera.