Honorowi Członkowie

Godność Honorowego Członka Klubu ustanowiono w statucie klubu z 2018 roku. Członkami honorowymi mogą zostać osoby pełnoletnie o wybitnych zasługach i wieloletniej pracy na rzecz Klubu. O przyznaniu godności członka honorowego decyduje Walne Zebranie zwykłą większością głosów, na wniosek Zarządu Klubu.

1. Pierwsze odznaczenie otrzymał 3 grudnia 2018 roku podczas I Gali Świąteczno - Noworoczna Pelikana Pan Stanisław Mazurek.  Zarząd umotywował ten wybór słowami: "pierwszym w historii Pelikana Honorowym Członkiem Klubu zostaje człowiek związany z Pelikanem od samego początku. To właśnie jego osoba była i jest pewnikiem w tym Klubie. Zmieniał się Zarząd, zawodnicy, trenerzy, on był, jest i mocno wierzymy, że nadal będzie z Pelikanem Niechanowo. To za jego kadencji jako prezesa Klub osiągnął największy w historii sukces sportowy". Pan Stanisław Mazurek przy aplauzie na stojąco, odbierając okolicznościowy grawerton powiedział: " jestem z tym Klubem od początku, zawsze go wspierałem i jeżeli możliwości pozwolą będę go wspierał nadal....dziękuję za to wyróżnienie". 

2. Podczas I Gali Świąteczno - Noworoczna Pelikana godność Honorowego Członka Klubu przyznano Panu Eugeniuszowi Zamiarowi, którego wybór zaargumentowano: " godność Honorowego Członka Klubu trafia na ręce osoby nie zamieszkującej w naszej Gminie (choć to w niej się urodził), ale silnie z nią związanego od kilkudziesięciu lat. Pokochał "Różaną Gminę" jak własną małą ojczyznę. Zawsze wspierał Klub i Zarząd w jego inicjatywach, w trudnych momentach potrafił siadać do merytorycznej dyskusji i motywować do dalszego działania" Były Wójt Gminy, który  przy owacji na stojąco odbierał grawerton powiedział: "Dobro powraca. To dla mnie wielkie wyróżnienie, dlatego też dalej będę wspierał działalność Klubu i służył pomocą, Gratuluję działaczom Pelikana, że zbudowali tak silny Klub. Siłą tego Klubu są drużyny młodzieżowe, to solidny fundament dobrze rokujący na przyszłość".

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości
Shoutbox
Dołącz do rozmowy ?