Antares Zalasewo
Antares Zalasewo Gospodarze
1 : 0
1 2P 0
0 1P 0
Błękitni Owińska
Błękitni Owińska Goście

Bramki

Antares Zalasewo
Antares Zalasewo
Swarzędz sztuczna trawa
90'
Widzów: 25
Błękitni Owińska
Błękitni Owińska

Kary

Brak kar

Skład wyjściowy

Antares Zalasewo
Antares Zalasewo
Błękitni Owińska
Błękitni Owińska
Brak danych


Skład rezerwowy

Antares Zalasewo
Antares Zalasewo
Błękitni Owińska
Błękitni Owińska
Brak dodanych rezerwowych

Sztab szkoleniowy

Antares Zalasewo
Antares Zalasewo
Imię i nazwisko
Łukasz Białach Kierownik drużyny
Przemysław Brzeziński Trener
Bartosz Lutomski Trener
Błękitni Owińska
Błękitni Owińska
Brak zawodników

Relacja z meczu

Autor:

Antares

Utworzono:

17.04.2019

W końcu! Antares zwyciężył w niedzielnej batalii Błękitnych Owińska 1:0 (0:0) i zainkasował bardzo cenne 3 oczka, które pozwoliły odskoczyć od strefy spadkowej na 7 punktów. Wreszcie kibice mogli zobaczyć ofensywnie grających zalasewian, tworzących mnóstwo sytuacji i dominujących rywala przez większość spotkania. Antares grał piłką i tworzył okazje, ale skuteczność wołała o pomstę do nieba...

Pierwsza część gry przebiegała totalnie pod dyktando Antaresu - gospodarze rozgrywali piłkę szybko, rozrywając szyki obronne Błękitnych mnóstwem krótkich podań. Skrzydła wreszcie funkcjonowały jak należy, środek pola był zdominowany przez zalasewian - nastawieni na grę z kontry goście w pierwszej odsłonie nie stworzyli sobie właściwie żadnej dogodnej sytuacji, czego nie można powiedzieć o gospodarzach. Ciężko zliczyć naprawdę dogodne sytuacje do oddania strzału, ale ciągle brakowało jakiegoś detalu, dobrego przyjęcia piłki, czy też po prostu celnego strzału. W stuprocentowych sytuacjach mylili się Białach, Nazarevich, Pluta czy Lutomski, a zerowy dorobek bramkowy jedynie wzmagał nerwowość w szeregach graczy Antaresu, którzy do przerwy powinni prowadzić różnicą 2-3 bramek. Widać jednak było w poczynaniach zalasewian głód zwycięstwa i pozytywną agresję oraz przede wszystkim walkę - większość pojedynków była wygrywana, dobrze funkcjonował wysoki pressing, co pozwalało odbierać piłkę jeszcze na połowie gości. To wszystko napawało optymizmem - czuć było, że zwycięstwo jest blisko, należało jednak tę przewagę udokumentować.

W drugą połowę weszli jednak zdecydowania lepiej Błękitni. Goście z Owińsk stworzyli sobie 2-3 sytuacje, pokazując, że margines błędu jest naprawdę niewielki. Jednak z upływem czasu Antares ponownie przejmował kontrolę nad meczem. Dobre zmiany dali Sikora i Kramer, tworząc przewagę na skrzydłach, jednak ciągle brakowało kropki nad i. Czas upływał, a kolejne doskonałe sytuacje były marnowane przez graczy gospodarzy, zgromadzeni kibice oraz postronni obserwatorzy łapali się za głowy patrząc na indolencję strzelecką zalasewian. Kiedy już wydawało się, że wysiłki Antaresu spełzną na niczym, błąd zawodnika gości wykorzystał Lutomski, który w 86 minucie spotkania przejął bezpańską piłkę, minął bramkarza i płasko skierował piłkę do siatki. Huk kamienia, który spadł z serc wszystkim zwolennikom Antaresu był z pewnością słyszalny jeszcze wiele kilometrów od Swarzędza. Korzystny rezultat udało się dotrzymać do ostatniego gwizdka sędziego i pierwsze wiosenne zwycięstwo stało się faktem!

Pomimo wygranej i cennych trzech punktów oraz wielu plusów, które można postawić po tym spotkaniu - takich jak gra w defensywie, czy też tworzenie sytuacji w ofensywie, to trzeba podkreślić, że tak dramatyczna skuteczność w innych spotkaniach może zakończyć się bardzo źle dla zalasewian. Jednak jest to materiał do analizy i poprawy na treningach, my cieszymy się z poprawy sytuacji w tabeli i zbliżenia się do bezpośrednich rywali - zespołów z Kleszczewa i Dolska. Za tydzień kolejny bardzo istotny mecz - jedziemy na trudny teren do Łopuchowa, zmierzyć się z walczącym o utrzymanie i potrzebującym punktów jak tlenu KS-em. Dziękujemy za wsparcie, bądźcie z nami również w Wielką Sobotę!

TYLKO ANTARES

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości
Shoutbox
Dołącz do rozmowy ?